Tvar náušníc si vyberte podľa typu tváre

0
1583

Tak ako svoje šperky musíte prispôsobiť outfitu, ktorý máte práve na sebe, mali by ste náušnice prispôsobiť typu vašej tváre. Ak ste to doteraz nerobili, mohli ste zabiť nesprávnym výberom niekoľko dokonalých outifov. Chcete vedieť, ktoré náušnice sa hodia ku ktorému typu tváre?

Oválna tvár

Pre oválnu tvár sú typické lícne kosti, ktoré sú rovnako široké ako čelo. Až pri lícnych kostiach sa tvár zužuje smerom ku brade. A ktoré náušnice sú pre takýto typ tváre najvhodnejšie? Majiteľky oválnych tvárí majú šťastie – môžu nosiť všetky náušnice. Ak však chcete tie, ktoré vám pristanú najviac, vyberte si oválne visiace náušnice.

Hranatá tvár

Typické pre hranatú tvár je, že od lícnych kostí smerom k brade sa už veľmi nezužuje a v spodnej časti je len o málo užšia ako na čele. Pre ženy s hranatou tvárou sú najlepšie okrúhle alebo oválne náušnice. A naopak, kupovať by si nemali hranaté náušnice, ktoré len zvýraznia tento typ tváre.

Okrúhla tvár

Pekne pravidelná okrúhla tvár sa zužuje na úrovni lícnych kostí – smerom k brade aj smerom k čelu. Pre ženy s okrúhlymi tvárami sú najlepšie dlhšie náušnice hranatých tvarov. Okrem toho môžu siahnuť aj po visiacich či slzičkových náušniciach. Vyhnúť by ste sa mali hlavne tým okrúhlym a oválnym.

Zúžená tvár

Zúžená tvár sa môže volať aj obdĺžniková, ma rovnaké proporcie ako hranatá s tým rozdielom, že je dlhšia. Preto veľa žien túži po jej optickom skrátení. Ktoré náušnice vám s tým pomôžu? Na výber máte dve dobré možnosti – dlhšie visiace náušnice, ktoré tvár opticky skrátia alebo perlové náušnice, ktoré zúženej tvári dodajú jemnosť a zároveň jej opticky uberú dĺžku.

Najkrajším šperkom je úsmev 

Poznáte to, hovorí sa, že najkrajším šperkom je úsmev. A naozaj to platí, ak chcete žiarivý úsmev, zabudnite na domáce recepty zo sódy bikarbóny či citrónovej šťavy, ktoré vám poškodia iba sklovinu. Stavte na bezpečné bielenie zubov a kúpte si špeciálne pásiky na zuby alebo zájdite k zubárovi, je to na vás. Kombinácia najvhodnejších náušníc a žiarivého úsmevu z vás urobí femme fatale.

ilustračné foto: pixabay.com