Pustite si do domu jarný vánok!

0
1382

Rýchly príchod jari, vyššie teploty a hrejúce slniečko nás láka vychutnávať si príjemné chvíle čerstvého vzduchu stále viac a viac. Prichádzajúce predĺžené dni, krátke teplé noci a relaxovanie na terase, či príjemné posedenie s priateľmi – to je jedna z príjemných stránok prichádzajúceho obdobia. I vy uvažujete ako si spríjemniť prechod na terasu, či do záhrady a ktoré riešenie je pre vás ideálne?

Správne dvere môžu aj obyčajný interiér zmeniť na priestrannejší a elegantnejší. Poradíme vám, na čo si dávať pozor, aby vám vaše dvere slúžili dlhé roky a ako predísť neopodstatneným obavám pred montážou okien a dverí veľkých rozmerov. Okná od stropu k podlahe stierajú hranice medzi interiérom a vonkajším prostredím. Doprajú vám pocit byť bližšie k prírode a môžete sa tešiť z krásneho výhľadu na okolie kedykoľvek počas dňa.

Systém otvárania dverí

Pri dizajnovaní interiéru je veľmi dôležitá otázka, ako vhodne nakombinovať otváranie terasových dverí. Tradičné krídla môžete otvoriť dovnútra miestnosti alebo mimo nej. Toto riešenie môže pôsobiť nepohodlne, pretože pre obe riešenia je nevyhnutné mať dostatočne veľký priestor.

Inou alternatívou je montáž posuvných dverí. Dvere, osadené do dvoch vodiacich líšt je veľmi pohodlné a obľúbené riešenie. Môže sa využiť bez rozdielu, či máte radi klasický alebo moderný interiér. Otvorené krídlo nezaberá vnútorný ani vonkajší priestor, pretože sa pohybuje pozdĺž steny a funguje na jednoduchom princípe, čiže nie je potrebné použiť veľkú silu na otváranie.

Veľké presklené plochy

Každého, kto obľubuje veľké presklené priestranstvá, upútajú balkónové a terasové dvere HST a PSK. Pri ich výrobe OKNOPLAST používa špeciálne systémy, ktoré umožňujú vyrábať konštrukcie veľkých presklených plôch.

„Dvere tohto typu zmenia dom na jedinečné miesto pre oddych. Sklopno – posuvné dvere PSK je možné vyrobiť až do šírky 4 metrov a zdvižno – posuvné dvere HST až do 5 metrov. Presklené plochy sú vyrábané zo špeciálneho kovania, vďaka čomu posúvanie obrovských krídel dverí nevyžaduje takmer žiadne úsilie. Funkčnosť konštrukcie umožňuje odstrániť všetky obmedzenia, ušetriť miesto a vďaka veľkej ploche skiel preplnia interiér svetlom, ktorý tým nadobudne neopakovateľný charakter,“ uviedol Juraj Koudela, obchodný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku v spoločnosti OKNOPLAST.

Neopodstatnené obavy

„Pri výbere okien a dverí veľkých rozmerov sa naši zákazníci nemusia obávať, že by došlo k nekontrolovateľnému úniku tepla. To, koľko energie unikne cez okno po jeho montáži definuje súčiniteľ prestupu tepla – Uw. Je vyjadrený v jednotkách W/m² K a jeho hodnota môže byť ovplyvniteľná, napríklad použitými profilmi na výrobu okien. Čím je hodnota Uw nižšia, tým viac tepla ostáva v našom dome,“ uviedol Juraj Koudela.

Viete, ako zvýšiť funkčnosť dverí?

Každé dvere môžete upraviť rôznymi doplnkami, ktoré viditeľne zvýšia ich celkovú funkčnosť. OKNOPLAST ponúka niekoľko riešení. Napríklad nízky prah Win-Step, ktorý uľahčuje prechod cez prah. Momentálne je to veľmi obľúbený doplnok pre všetkých, ktorí uprednostňujú komfort, ale zároveň aj nevyhnutnosť pre staršie osoby, či pre domácnosti s malými deťmi. V dverách zabudovaná mikroventilácia, ktorá umožňuje vetranie bez nadmerného ochladenia miestnosti. Prídavný „zacvakávač“, ktorý umožňuje otvárať a zatvárať balkón z oboch strán. Navyše umožňuje zabuchnúť balkónové dvere z vonku bez potreby ich zatvárania pomocou kľučky a chráni izbu pred prievanom.

Bezpečnosť domu

„Ak sa chcete cítiť vo vašom dome ešte bezpečnejšie, balkónové dvere môžu byť doplnené aj o kovanie proti vlámaniu v triede WK2. Vďaka čomu je pre zlodeja náročné dostať sa dovnútra a vy máte zaistený pokojný spánok,“ uviedol Juraj Koudela.

Máte pocit, že v návale pracovných povinností to je priam nemožné? Otvorte si terasové dvere a doprajte si príchod jari plnými dúškami! Relaxovanie v prírode pozitívne vplýva na vaše zdravie, duševný stav, zmierňuje stres a upokojuje. Niet pochýb, že to má pozitívny vplyv na vašu náladu a terasa sa stane obľúbeným miestom vášho odpočinku, odkiaľ môžete pozorovať krásy okolitej prírody, užívať si ticho a pokoj prírody, pozorovať svetelné krásy dňa i noci alebo zmeny ročného obdobia.

Viac informácií sa nachádza na: http://www.oknoplast.sk/sk
Sledujte nás aj na Facebooku oknoplast.sk .