Domov Komerčné články Tohtoročné prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot získala nová Gorenje rúra

Tohtoročné prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot získala nová Gorenje rúra

Medzinárodná porota zložená zo štyridsiatich rešpektovaných odborníkov zaradila Gorenje inteligentnú rúru HomeChef s TFT displejom do exkluzívnej skupiny produktov s najlepším dizajnom na svete. Gorenje získalo prestížne medzinárodné ocenenie Red Dot Design Award za priemyselný dizajn zakaždým v posledných piatich rokoch, tentoraz v konkurencii 4 815 ďalších prihlásených výrobkov. Potvrdzuje tak svoju pozíciu spoločnosti, ktorá predznamenáva trendy v oblasti dizajnu domácich spotrebičov.

Odbornú porotu zaujala vydarená kombinácia technológií, inovácií a najmodernejšieho talianskeho dizajnu. Veľký farebný displej ponúka celý rad funkcií. Tým umožní všetkým užívateľom zvládnuť každú kulinársku výzvu.

Oceňovaný dizajn produktov Gorenje je dielom Gorenje Design Studio a tiež výsledkom dlhodobej spolupráce s najslávnejšími svetovými návrhármi, ako sú Karim Rashid a Ora-Ïto. Gorenje pre svojich zákazníkov vytvára osobité designové rady, ktoré sa vďaka elegancii a sofistikovanosti prirodzene začlenia do každej domácnosti. Príkladom sú kolekcie spotrebičov Simplicity, Retro Collection a Classico.

Spoločnosť Gorenje už viac ako 60 rokov vybavuje domácnosti po celom svete spoľahlivými, úspornými a technologicky vyspelými spotrebičmi s výnimočným dizajnom, ktoré sú súčasne šetrné k životnému prostrediu.

Po celú dobu je dizajn pre Gorenje veľkou témou a spôsobom, ako sa odlíšiť od ďalších hráčov na trhu. Úspech tejto stratégie potvrdzujú práve dizajnové ocenenia Red Dot Design Award, ktoré Gorenje pravidelne získava. V predchádzajúcich rokoch napríklad za práčku s inteligentnou technológiou SensorIQ alebo unikátnu indukčnú varnú dosku IQcook.