Pohodlne a rýchlo – jedine so žltým vlakom či autobusom

0
1067

Magická atmosféra Vianočných trhov v Prahe a nákupy v tejto metropole ešte nikdy neboli pre občanov Slovenska dostupné tak, ako teraz. K dispozícii majú vlakové spojenie Košice – Praha už od 9 eur za jednu cestu a navyše sa odvezú v čistých a pohodlných žltých vozňoch RegioJetu. Počas cesty si môžu vychutnávať špičkové služby, nadštandardný servis na palube a chutné občerstvenie.

Pražské Vianočné trhy sú povestné svojou nezameniteľnou atmosférou plnou zábavy, uvoľnenia a atrakcií. Konajú sa najmä na Staromestskom námestí, kde je umiestnený hlavný stromček a na Václavskom námestí, od 29. novembra 2014 až do 1. januára 2015.

Slovákov od hojnejšej účasti na tomto atraktívnom podujatí doteraz odrádzalo dopravné spojenie, ktoré na železnici nebolo lacné, pohodlné, ani čisté. Situácia sa však zmenila, keď od polovice októbra začal premávať jedným párom vlakov na trase Košice – Žilina – Ostrava – Praha súkromný vlakový dopravca RegioJet.

,,Kto okúsil cestu s RegioJetom, ten hneď zaznamenal rozdiel a uvedomil si, že cestovanie nemusí byť len utrpením, ako to bolo doteraz v preplnených a neveľmi čistých štátnych vlakoch,“hovorí Radim Jančura, majiteľ STUDENT AGENCY holding, do ktorého RegioJet patrí a dodáva: ,,navyše, naše štartovacie ceny, začínajúce od 9 eur za jednu cestu z Košíc do Prahy, sú naozaj atraktívne. Oproti najlacnejšiemu cestovnému lístku konkurencie v súčasnosti, ide o polovičnú cenu a rovnakú, akú ponúka RegioJet zo Žiliny do Prahy. Cesta do Prahy sa tak vyplatí nielen pri výnimočných príležitostiach, ale aj na predvianočné, či iné nákupy, alebo na výlety spojené s prehliadkou historických pamiatok. Tieto výhodné ceny lístkov si cestujúci môžu kúpiť na webových stránkach RegioJet.“

Dopĺňa, že na trase medzi Košicami a Prahou je k dispozícii jedálenský vozeň s ponukou teplých jedál. V každom vlaku je radený vozeň, v ktorom je veľká detská herňa s hračkami a TV obrazovkou, na ktorej môžu deti sledovať rozprávky či kreslené seriály. Detské kupé je až trojnásobne väčšie a umožňuje malým cestovateľom ešte spokojnejšie cestovanie.

V každom vozni je člen palubného personálu – stevard či stevardka, ktorí sa starajú o obsluhu cestujúcich. Členov palubného personálu dopĺňajú baristi, pripravujúci zákazníkom objednané občerstvenie. Žlté vlaky RegioJet ponúkajú nadštandardný servis na palube, ktorým je vlakový dopravca povestný:

– káva a nápoje zadarmo

– prístup k internetu zadarmo

– zábavný portál – možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, čítania                            elektronických kníh

– prípojka k 230 V

– denná tlač a časopisy zadarmo

– možnosť zakúpenia palubného občerstvenia za nízkonákladové ceny.

Od 14. decembra 2014 začne RegioJet jazdiť aj na trase Bratislava – Žilina – Košice. Aj tu cestujúcich čakajú nižšie ceny a úplne nový štandard cestovania, rovnaký ako na linke do Prahy. Celkovo budú medzi Bratislavou a Košicami jazdiť 3 súpravy rýchlych žltých vlakov. Už teraz je možné si zakúpiť lístky do predvianočnej Bratislavy.

Tipy na mestá s úžasnou vianočnou atmosférou:

BratislavametropolaSlovenska
Trhyna HlavnomaFrantiškánskomnámestívám ponúknupredovšetkýmochutnávkutradičnýchpokrmov-cigánskapečienka, kapustnica, klobásy, pečenáhus, husacieakapustnélokše, grilovanéapečenémäso, aleajpunč, vínoagrog – to všetkopriamo v centre. Isteneodolátedezertom-medovníkom, oblátkamalebo špeciálnejmedovine. Trhysakonajú odpiatku21.11.doutorka23.12.2014.

Budapešť – metropola Maďarska
Na vianočnom trhu na námestí Vörösmarty môžete obdivovať ľudových umelcov a drobných remeselníkov a ich ručné výrobky s vianočnou tematikou. Vianočnú atmosféru dokresľuje vôňa perníkov, škorice, vareného vína či ihličia voňajúceho po celom námestí.

Drážďany – Nemecko
Drážďany vám ponúknu celkom 11 vianočných trhov! Trhy klasické, ale aj stredoveké či barokové. Kto chce prejsť všetky trhy, ktoré v Drážďanoch sú, začne od hlavnej stanice ulicou Prager Strasse k námestiu Altmarkt. Odtiaľ potom okolo barokového kostola Frauenkirche na Neumarkte, po moste cez Labe, do neustadtskej ulice Hauptstrasse na vianočný trh Neustädter Advent v barokovej štvrti Innere Neustadt. Trhyzačínajú27.11.               akončia24.12.2014.