Efektívne riešenie malého bytu

0
6294

Chcete si kúpiť nehnuteľnosť a máte obmedzené finančné prostriedky? Chcete si zariadiť nehnuteľnosť no máte malú úžitkovú plochu k využitiu? Možno by ste povedali, že na 24 m2 nie je možné plnohodnotne bývať, no opak môže byť pravdou.

Na tak malú plochu navrhnúť obývačku, kuchyňu, kúpeľňu, spálňu a jedáleň? Pre interiérového architekta je vyriešenie takého priestoru nie výzvou. Návrh nie je rýchlou záležitosťou, nakoľko pri tak malom priestore je potrebné preriešiť každučký detail a cm2 priestoru, no možné to je. Pozrite sa na efektívne riešenie malého bytu v priloženom videu.

Ďalším  príkladom zariadenia malometražného bytu je byt v New Yorku. Byt má plochu 37 m2  s rovnakými funkciami ako byt na 100 m2. Ako je to možné? Vďaka rekonštrukcii, ale predovšetkým vďaka modulárnemu nábytku a stenám. Byt je obývaný párom, ktorý chcel investovať do tohto projektu po tom, čo spolu žil štyri roky v školskom autobuse prerobenom na dom s kuchynským kútom, spálňou, kúpeľňou, obývacou izbou a dokonca aj kinom. V prerobenom byte nechýba obývačka, jedáleň pre 10 osôb,priestor pre štúdium, spálňa s manželskou posteľou a dokonca aj izba pre hostí. Viac v priloženom videu.