Poznáte rebríček Top 10 amerických nápojov?

0
4886

Nápoje sú obyčajnou a bežnou súčasťou nášho života. Experimentujeme, skúšame a vždy si niektoré z nich zamilujeme natoľko, že ich musíme mať vždy po ruke. Bola som šokovaná a prešiel ma dokonca aj smäd, keď som našla rebríček top 10 nápojov, ktoré mohli byť vynájdené jedine Amerikou. Koľko národov, toľko rôznych vynájdených nápojov…

10# Irish Car Bomb

Myslíte si, že bol tento drink vynájdený v Írsku? Tam je skôr neznámy i keď má predsa len s Írskom dosť spoločného. Prečo „Car bomb“? Odkazuje na skutočnosť, že nápoj je „rana“, ktorá dopomáha opiť sa rýchlejšie, a tiež na mnohé bombové útoky áut, ktoré sa konali počas nepokojov v Írsku. Pre neinformovaných, Car Bomb sa pripravuje z Jameson Whiskey a Bailey (1:1), ktoré nalejete do štamperlíka. Potom ho šupnete do veľkého piva Guinness. Brilantné.
Recept pre zvedavcov: 1/2 shotu Irish whiskey, 1/2 shotu Irish cream, 250 ml čierneho piva

shutterstock_cierne pivo_500pxvyska

 9# Long Island Iced Tea

Znie to zdanlivo osviežujúco, nie? Iba najabsurdnejšie miesto v celej Amerike mohlo požičať svoje meno nápoju, ktorý v podstate pozostáva z namixovania všetkého možného v jednom vysokom pohári. Poznámka: Tradičný Long Island je vyrobený z vodky, ginu, tequily, rum, sektu, limetkovej šťavy a  koly. Chutí to prekvapivo „hnusne“ ( čo je však menej prekvapivé), po vypití robíte pekné hlúposti.

shutterstock_miesane drinky_longiland

8# Venti Double Chocolate Chip Frappuccino

Nie je to dezert! Je to káva! Sprááááávne. Iba Starbucks mohol presvedčiť chudých džínsonosičov cvičiť. Mladé ctižiadostivé ženy Ameriky sú s tým vyrovnané a radi si kupujú nápoj, ktorý má viac kalórií ako vedro masti. Poznámka: Keďže je to podávané v pohári, nepočíta sa to ako jedlo.

shutterstock_frapucino cokoladove_400pxvyska

 7# Bacontini

Ak existuje jedna vec, ktorú Amíci robiť dobre, je to posadnutosť. Každý kto sa stretol s jedným z nich môže povedať, že určite platia tieto dve pravidlá: nekončiaca chuť šupnúť do seba jeden a jesť čo najčastejšie slaninu. Takže to bola len otázka času, kým spojili ich dve lásky do jedného poburujúceho a navždy trendy nápoja. Bacontini sa veľmi rýchlo objavil na každom blogu a v každom kúte USA.

bacontini

6# Exercise Beer

Čo robiť ráno po prebudení, keď si náhle uvedomíte, že ste stiahli deväť shotov vodky a zhltli pol kila slaniny? Kebyže ste Američan, je isté, že rýchlo prepnete na Exercise beer. Najnovší trend a objav v americkom kulinárstve a dietológii je super nízkokalorické pivo ako MGD 64, Select 55 a Michelob Ultra. Američania konečne našli spôsob ako sa dá po večeroch zbaviť nadváhy.

shutterstock_pivo meter

 5# Pepsi Max

Keď už hovoríme o ich spotrebe piva, určite ste sa už veľa krát nad tým zamysleli a asi ste prišli na to, že americkí chlapi majú veľmi radi chmeľové veci, keďže ich nealkoholické nápoje boli (pravdepodobne) limitované. Pitie sódy je skôr pre gayov. Vďaka bohu, že ohľaduplní ľudia v Pepsi boli natoľko múdri, aby vymyslieť Pepsi Max – sóda bez cukru vyrobená najmä pre mužov.

4# Cosmopolitan

A už ho tu máme. Známy Cosmopolitan, ktorý sa spája s rokom 1980 kedy si barman z Minneapolisu menom Neal Murray uvedomil, že existuje fúra dievčat (a nájdu sa určite aj chlapci),  ktoré chceli vyzerať pri opíjaní zdvorilo a elegantne. A tak sa zrodil koktail candy-in-a-cup. Dôvod prečo sa v polovici baroch pripravuje dodnes je prostý. Všetko je založené na myšlienke, že ak urobíte nápoj vyzerajúci pekne, ľudia ochotne zaplatia aj dvakrát toľko.

shutterstock_miesane drinky

 3# Jell-O Shots

Američania mysleli aj na tých, pre ktorých bol Cosmopolitan príliš sofistikovaný a nemal chuť ako cukríky. Odporúčame červené, biele a modré Jell-O shots. Alebo zelené? Najmä nech je to lepkavé.

shutterstock_shotik drik

 2# Balená voda z vodovodu

Len v Amerike môžu využívať niečo čo padá z neba a obohacovať tak pravidelne svoj priemysel o 8 biliónov dolárov ročne. Najlepším príkladom je podnikateľ, ktorý nedávno začal baliť do fliaš New York City vodu z vodovodu a predáva ju v obchodoch v New Yorku.

shutterstock_cista voda

1# Coca-Cola

Hádanka. Čo vznikne, keď zmiešate cukor, kyselinu fosforečnú, listy a plody koky, kofeín, karamelové farbivo, glycerín a niektoré iné príchute také výrazné a hrubé, že ostanú „tajomstvom“? Celkom šialené, že je to niečo, čo dávame do nášho tela, než by sme to skôr použili k vyčisteniu hrdze z našich  autách.

…ste ešte stále smädní?

 

fotos: shutterstock.com