12 športových a rekreačných aktivít: Viete koľko spálite kalórií pri týchto športoch?

0
3379

Beh, horolezecvo či plávanie – koľko spaľujeme kalórií v priebehu jednej polhodiny pri týchto aktivitách?

Beh: Každých 30 minuút spálite 450 kalórií (8 minút /1,5 km), beh je  tiež výborný ako kardio-respiračný tréning. Pri behu silnejú nohy a kondícia, ale je málo prínosný pre hornú časť tela.

shutterstock_horolezecHorolezectvo: pri dostávaní sa z jednej skaly na druhú sa pri horolezectve vyžaduje rýchly výdaj energie. Čo je veľkým prínosom pre vašu silu, vytrvalosť a pružnosť. Spálite asi 371 kalórií za pol hodinu.

Plávanie: Plaváreň poskytuje vynikajúce miesto pre celkovú telesnú kondíciu, spálite až 360 kalórií za pol hodiny.

Box: Ak ste sa odhodlali vstúpiť do ringu, budete odmenení spálením 324 kalórií za každú pol hodinu. Okrem toho bude vaša kardiorespiračná zdatnosť a svalová vytrvalosť na úplnom vrchole.

Squash: Spálite cez 300 kalórií za 30 minút, sqash prináša príležitosť mať dobré kardiorespiračné cvičenie a trénovať vytrvalosť. Rozvíja telesnú flexibilitu, no dôležite je správne sa rozcviciť, aby sa zabránilo nepríjemnému zraneniu.

Basketbal: Pri polhodinovej hre basketbalu môžete vidieť úbytok až 288 kalórií, a popri tom súčasne rozvíjate flexibilitu a vytrvalosť.

Veslovanie: Za pol hodiny spálite asi 280 kalórií, veslovanie je veľmi účinný spôsob ako sa zbaviť extra energie. Tiež buduje vytrvalosť, silu a svaly na ramenách stehnách a biceps. Veslovanie je o technike – treba správne  koordinovať nohy, chrbát a ramená. Jazdou na kajaku alebo kanoe dokážete spáliť asi 170 kalórií za pol hodiny.

shutterstock_MIX_sportBicyklovanie: V závislosti na vašej rýchlosti je možné spáliť asi 300 alebo 400 kalórií za pol hodiny. Jazda na bicykli poskytuje skvelé kardio cvičenie a budujete si tiež stehná a lýtka. Avšak nie je veľkým prínosom pre vašu hornú časť tela.

Tenis: Hra ktorá vyžaduje rýchlosť, obratnosť, silu a rýchlu reakčnú dobu. To spotrebuje asi 250 až 300 kalórií za pol hodiny. Nezabúdajte nosiť vhodnú obuv, aby nedochádzalo k poraneniam členku.

Lyžovanie: Už len samotný fakt, že ste vonku na snehu naštartuje váš metabolizmus. Ako náhle začnete lyžovať, budete spaľovať kalórie vo výške 270 kalórií (každú pol hodinu).

Korčuľovanie: vám dáva všetky výhody ako pri behu, ale bez zaťaženia kĺbov. Za pol hodinu na ľade spotrebuje asi 252 kalórií. Korčuľovanie poskytuje vynikajúce cvičenie pre vaše stehná, lýtka, hamstringy a zadok.

Stepovanie: za polhodinu spálite asi 180 kalórií a tanec vám umožňuje mať stredne intenzívne aeróbne cvičenie. Budete rozvíjať flexibilitu a vytrvalosť – a ani nebudete mať pocit, že cvičite.

foto: shutterstock.com