Domov Komerčné články Velkopopovický Kozel ponúkne ojedinelé pivo, ktorým otvára na Slovensku celkom novú kategóriu...

Velkopopovický Kozel ponúkne ojedinelé pivo, ktorým otvára na Slovensku celkom novú kategóriu osviežujúcich pív

Pivovary Topvar otvárajú na Slovensku celkom novú kategóriu osviežujúcich pív, ktoré u nás zatiaľ patria k neprebádanej oblasti pivovarníctva. Už v máji predstavia novinku – Velkopopovický Kozel Extra svieži, 100% pivo vyrobené výlučne z prírodných surovín, z jačmenného sladu, chmeľu a vody. Jeho unikátnu osviežujúcu chuť a jemnú citrusovú vôňu mu dodáva nový druh chmeľu CITRA, ktorý doplnil tradične využívaný chmeľ z oblasti Ústí a Žatecka. Nebude preto vôbec sladký a vďaka chmeľu CITRAa prinesie osvieženie pre vyznávačov pravej pivnej chute. Už od druhej polovice mája sa bude čapovať v 500 pivných puboch po celom Slovensku a v obchodoch bude dostupné vo fľašiach a plechovkách.

Slovenský pivný trh obohatí novinka, ktorou je osviežujúce pivo Velkopopovický Kozel Extra svieži. „Tradičnú receptúru Velkopopovického Kozla sme obohatili o nový chmeľ CITRA, ktorý je veľmi mladou odrodou chmeľu a na Slovensku bol doteraz neznámy. Práve vďaka nemu si novinka, Velkopopovický Kozel Extra Svieži, zachováva vyváženú pivnú chuť s jemnými tónmi citrusov. Rád by som zdôraznil, že nejde o pivný mix, radler, ale o 100% pivo. Varí sa tradičným spôsobom z rovnakých surovín, ako ostatné pivá tejto značky, s pridaním už spomínaného chmeľu CITRA,“ priblížil novinku v Kozlovej rodine pív špecialista značky Martin Škopek.

Chmeľ CITRA je jednou z noviniek na medzinárodnom pivovarníckom poli, kde už žne svoje úspechy a podľa vyjadrení expertov ho čaká sľubná budúcnosť. Pivu dodáva sviežosť, ktorá sa chuťovo prejavuje ako zmes grapefruitu, limetky, liči a egrešu. Tieto nové tóny, rozoznateľné hneď po napití, následne strieda príjemná doznievajúca jemná horkosť.

  • Velkopopovický Kozel je značkou, ktorá má v portfóliu spoločnosti Pivovary Topvar svoje nezastupiteľné miesto. Patrí k značkám s najdynamickejším rastom na českom trhu, odkiaľ pochádza, ako aj na zahraničných trhoch. Na Slovensku patril v minulom roku medzi najpredávanejšie české značky.
  • Pýchou Velkopopovického Kozla je dôsledné dodržiavanie tradície jeho varenia. Používa chmeľ najlepšej českej kvality z oblasti Ústí a Žatecka, ktorý je u odborníkov cenený najmä pre svoj obsah typických horkých aromatických látok. Osobitosťou pri varení je tzv. dvojité chmelenie, vďaka čomu získava Kozel svoju typickú jemnú horkosť a vyváženú chmeľovú arómu.
  • Aktuálne informácie o aktivitách a projektoch podporovaných značkou Velkopopovický Kozel nájdete na internetových stránkach www.kozel.sk

foto:Pivovary Topvar