V Lidl lese pribudlo ďalších 115 000 stromčekov

0
1223

Vďaka kampani „Voda pre stromy“ sa darí obnovovať kalamitou zničené lesné porasty v Tatrách. Lidl les sa v roku 2015 rozrástol o ďalších 115 000 stromčekov a takmer 38 hektárov. Celkovo v ňom rastie 315 000 stromčekov na ploche približne 120 hektárov.

Vďaka zákazníkom spoločnosti Lidl sa doteraz podarilo obnoviť takmer 120 hektárov tatranského lesa, ktorý zničila veterná kalamita v roku 2004. V  „Lidl lese“ rastie vo Vysokých a Nízkych Tatrách celkovo 315 000 mladých stromčekov.

„Tatranským lesom sme začali pomáhať pred troma rokmi. Začali sme 25 000 stromčekmi a desiatimi hektármi, dnes sme na číslach 315 000 stromčekov a takmer 120 hektárov. Radi pomáhame slovenskej prírode a je skvelé, že sa nám spolu so zákazníkmi darí pomáhať čoraz viac,“ uviedol Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl, a dodal: „Úspech, ktorý sme na Slovensku dosiahli nám umožňuje, ba priam nás zaväzuje vracať Slovensku späť aspoň časť z toho, čo nám dalo. Veľké firmy by si mali uvedomovať svoju spoločenskú zodpovednosť a prispievať k zlepšovaniu situácie v konkrétnych oblastiach. Pre nás v Lidli je tento rozmer mimoriadne dôležitý a pod mottom ´Na ceste k lepšiemu zajtrajšku´ vyvíjame viacero aktivít.“

Do pomoci tatranským lesom sa celkom jednoducho môžete zapojiť aj Vy. Lidl v rámci kampane „Voda pre stromy“ venuje jeden cent za každú predanú 1,5 l fľašu minerálnej vody Saguaro na kúpu a výsadbu mladých stromčekov. Do revitalizácie kalamitného územia sa Lidl každý rok aktívne zapája. V stredu 13. mája 2015 vysadilo viac ako 60 jeho zamestnancov na území Lesnej správy Malužiná 6500 sadeničiek. Opäť sa im tak podarilo prekonať vlastný slovenský rekord v kategórii „Najviac vysadených stromčekov za jeden deň. K svojmu predošlému maximu pridali ďalších 500 stromčekov.

„Sme radi, že sa na Slovensku o environmentalistike, pomoci prírode a spolupráci s lesníckym sektorom nielen píše a rozpráva, ale že sú firmy, ktoré tento cieľ aj skutočne napĺňajú,“ povedal generálny riaditeľ štátneho podniku LESY Slovenskej republiky Peter Morong. Projekt „Lidl les“ podľa neho urýchli obnovu kalamitami postihnutých tatranských lesov.