Svieže Mladé vína ročníka 2015

0
1179

Ľahkosť, sviežosť, ihravosť – takto by sa dali charakterizovať Mladé vína ročníka 2015, ktoré prináša VITIS Pezinok. Mladé vína – Frankovka modrá rosé, Müller Thurgau a  Frankovka modrá, si môžete vychutnať už čoskoro.

Mladé vína z pohľadu hlavnej enologičky Ing. Ingrid Vajczikovej, PhD.

„November je pre nás vinárov tým najkrajším, no zároveň najnáročnejším obdobím. Je totiž čas uzavrieť vinársky rok a vyhodnotiť, ako sa uplynulé obdobie podpísalo na veľkosti a kvalite úrody a aké vína budeme piť v budúcom roku,“ hovorí Ingrid Vajcziková. Ako dodáva, ešte stále nie je úplne rozhodnuté, čo si pre nás príroda a vinári pripravia. Už teraz však vieme, že sa môžeme tešiť na prekvapivé arómy v bielych, ružových aj v červených vínach. Spoločnosť VITIS, Pezinok preto s hrdosťou predstavuje Mladé vína, ročník 2015:

Mladé víno Frankovka modrá rosé

Toto mladé víno zaujme už na prvý pohľad svojou nádhernou lososovou farbou. V jeho vôni sa snúbi kombinácia ľahkého bobuľového ovocia, ako sú maliny a jahody spolu s limetkovou trávou. Získa si vás jemnou chuťou, ktorá vás počas chladných dní prenesie do sviežich jarných dní.

Frankovku modrú rosé odporúčame ku grilovanej zelenine a ľahkým typom mäsa.

Mladé víno Müller Thurgau

Výrazná svetložltá farba, ľahko aromatická a vábivá vôňa kvetín s grepom a limetkou – také je Mladé víno Müller Thurgau tohto ročníka. Svojou šťavnatosťou si získa milovníkov vyvážených, plných chutí. Napriek tomu si zachováva sviežosť typickú pre mladé vína.

Müller Thurgau servírujte k pečenej alebo grilovanej hydine alebo k rybám.

Mladé víno Frankovka modrá

Farbou červeného zamatu sa môže popýšiť Mladé víno Frankovka modrá. Vôňou sa na nič nehrá – ľahko v ňom rozoznáte obľúbenú škoricu a netypický mak. Jeho plná chuť vás inšpiruje vychutnať si ešte jeden dúšok. A po ňom ďalší…

Frankovka modrá vhodne doplní korenisté jedlá z tmavého mäsa alebo diviny.

Priemerná maloobchodná cena je 3,36 EUR.