Novinka Powerline: Gigabit aj z elektrickej zásuvky

0
829

D-Link, popredný dodávateľ riešení pre počítačové siete, automatizované domácnosti a kamerový dohľad, zaraďuje do svojho portfólia produktov sadu PowerLine AV2 2000 Gigabit Starter Kit (DHP-701AV), čím otvára nové možnosti pre vytváranie komplexných počítačových sietí v moderných domácnostiach. Nová sada obsahuje dva adaptéry PowerLine, ktoré dokážu premeniť každú elektrickú zásuvku vo vašom dome na prípojku počítačovej siete. Môžete sa tak pripojiť k sieti z ľubovoľnej miestnosti cez domový elektrický rozvod. Znamená to, že pri budovaní domácej siete sa už nemusíte obťažovať s kladením dlhých sieťových káblov. Vďaka technológii MIMO možno dosiahnuť rýchlosť prenosu až 1900 Mb/s, čo robí z tohto produktu ideálnu voľbu pre aplikácie náročné na šírku prenosového pásma, ako sú streamovanie 4K videa, VoIP telefónne hovory, on-line hranie alebo sťahovanie veľkých súborov. DHP-701AV je veľmi praktické riešenie pre pripojenie zariadení k domácej sieti – vrátane tých, ktoré sa nachádzajú v najvzdialenejších kútoch vášho domu.

Maximálna priepustnosť a bezpečnosť s minimálnou námahou

Nová sada PowerLine od D-Link dokáže zabezpečiť trvalé pripojenie všetkých sieťových zariadení vo vašej domácnosti. Môže byť použitá pre mnoho rôznych aplikácií, napríklad na pripojenie hernej konzoly v suteréne domu, chytrej TV v obývačke alebo počítača v odľahlej pracovni. Impozantnú prenosovú rýchlosť až 1900 Mb/s oceníte najmä u náročných aplikácií, ako je 4K streamovanie a on-line hranie. Adaptéry z tejto sady využívajú naplno prenosovú kapacitu elektrického rozvodu domu vďaka technológii MIMO (Multiple In Multiple Out) s cieľom zabezpečiť rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie k sieti. Sada umožňuje tiež bezproblémové súbežné streamovanie, surfovanie na internete a sťahovanie súborov, pretože podporuje optimalizáciu dátových prenosov, ktorá určuje priority internetovej komunikácie. Tým sa obmedzia niektoré problémy, ako je napríklad trhané prehrávanie video streamov s vysokým rozlíšením.

Sada obsahuje dva PowerLine adaptéry, ktoré umožňujú vytvoriť funkčnú sieť PowerLine. Inštalácia prebieha metódou „plug-and-play“ – stačí zapojiť adaptéry a môžete ich začať ihneď používať. Jeden adaptér pripojíte k routeru a do voľnej elektrickej zásuvky, no a druhý adaptér do zásuvky v miestnosti, kde potrebujete zriadiť pripojenie k sieti. Pre rýchle a pohodlné nastavenie môžete vygenerovať zabezpečovací kľúč siete jednoduchým stlačením tlačidla na adaptéri. Ochranu pred neoprávneným prístupom do siete PowerLine, vytvorenej pomocou DHP-701AV, zaisťuje 128-bitové AES šifrovanie dát. Do vstavaného RJ-45 Gigabit Ethernet portu adaptéra možno zapojiť koncové zariadenie s LAN portom, switch alebo Wi-Fi prístupový bod. Týmto spôsobom je možné pripojiť k sieti cez kábel alebo Wi-Fi niekoľko ďalších zariadení.

Cena a dostupnosť

Sada 2000 Mb PowerLine AV2 Kit (DHP-701AV) je už dostupná na Slovensku a v Českej republike za odporúčanú maloobchodnú cenu 87,90 EUR alebo 2 399 Kč.

D-Link DHP-701AV – Prehľad hlavných parametrov

  • Sada s dvoma PowerLine adaptérmi využíva aktuálny štandard HomePlug AV2 pre vybudovanie komplexnej domácej siete s teoretickou fyzickou prenosovou rýchlosťou až 1900 Mb/s
  • Funkcia MIMO pre zvýšenie dátovej priepustnosti
  • Nie je potrebné klásť káble, jednoduchá inštalácia a nastavenie
  • Ideálne sa hodí na pripojenie sieťových zariadení pre aplikácie, ktoré potrebujú veľkú šírku prenosového pásma, ako sú streamovanie HD alebo 4K videa, on-line hry, VoIP telefónne hovory alebo sťahovanie veľmi veľkých súborov
  • Automaticky šetrí energiu
  • Tlačidlom nastavované 128-bitové AES šifrovanie dát pre bezpečnú komunikáciu cez elektrický rozvod