Domov Komerčné články Medzinárodne uznávaný pouličný výtvarník James Reka vytvoril novú umeleckú edíciu reproduktorov Ultimate...

Medzinárodne uznávaný pouličný výtvarník James Reka vytvoril novú umeleckú edíciu reproduktorov Ultimate Ears

Spoločnosť Ultimate Ears oznámila novú umeleckú edíciu mobilného reproduktoru UE BOOM 2 Lost Time Limited Edition s dizajnom od renomovaného austrálskeho pouličného výtvarníka Jamesa Reka. Ten pokryl reproduktor UE BOOM 2 Lost Time Limited Edition súčasnými abstraktnými tvarmi a jasnými výraznými farbami s čistými líniami, ktoré vyjadrujú okamžiky stratené v čase a momenty reflexie.

Reka sa necháva inšpirovať pop kultúrou, komiksami a ilustráciami. Vyše desať rokov strávil vypilovaním svojej emblematickej estetiky po rôznych podchodoch a železničných tratiach vnútorného predmestia Melbourne. Je známy svojim čistým a rozpoznateľným štýlom, ktorý je fúziou „vysokého“ a „nízkeho“ umenia, a schopnosťou striedať výrazové prostriedky i lokácie, pričom jeho umelecké výtvory možno nájsť v uliciach Japonska, Paríža, Brooklynu a Berlína, ale tiež na samostatných výstavách výtvarníkov po celom svete alebo v stálej zbierke austrálskej Národnej galérie – teraz dokonca aj na vonkajšej podobe reproduktoru UE BOOM 2.

„James Reka neustále posúva definíciu toho, čo je pouličné umenie a kde žije,“ povedala Charlotte Johs, generálna riaditeľka spoločnosti Ultimate Ears. „Spoločnosť Ultimate Ears je presvedčená, že by nemali byť žiadne hranice medzi tým, kde môže byť k videniu výtvarné umenie a počuť hudba. Mali sme šťastie, že môžeme spolupracovať s umelcom, ktorý túto našu filozofiu zdieľa.“

Spoločnosť UE neustále pracuje na novom vnímaní možností, ako môžu používatelia mať produkty prispôsobené svojmu štýlu. Rodina reproduktorov UE bola od samotného počiatku vytvorené s textilným poťahom, ktorý umožnil už vytvoriť viac ako 50 umeleckých a zákazníckych edícií týchto reproduktorov. Vďaka prizvaniu výtvarníkov, ktorí vytvárajú špeciálne limitované umelecké série, tvorí spoločnosť UE prirodzený súzvuk medzi hudbou a výtvarným umením tým, že do sveta uvádza produkty, ktoré sú ich vzájomným prepojením.

„Špeciálna limitovaná edícia reproduktorov UE BOOM 2 Lost Time odkazuje na zlomové okamihy sebareflexie, ktorá mi pripomína, ako stratení v čase sa môžeme cítiť,“ povedal James Reka. „Podobne aj hudba môže poskytovať únik, ktorý nám umožňuje transcendovať v čase a priestore,  vďaka čomu je moja spolupráca so značkou Ultimate Ears prirodzeným spojením oboch.“

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že obmedzené množstvo reproduktorov UE BOOM 2 Lost Time Edition bude k dispozícii v Severnej Amerike, Austrálii a vybraných krajinách Európy od apríla 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 199 €. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese www.ultimateears.com. Ak sa chcete dozvedieť viac o Jamesovi Rekovi, navštívte prosím stránky na adrese rekaone.com.

O Jamesovi Rekovi

James Reka je mladý súčasný austrálsky výtvarník zameraný na graffiti a pouličné umenie, ktorý žije v Berlíne. Korene jeho tvorby siahajú do uličiek podchodov a železničných tratí vnútorného predmestia Melbourne, kde cez desať rokov piloval svoju – teraz emblematickú – estetiku výtvarného prejavu. Diela Jamesa Reky sa stala reprezentatívnymi, pokiaľ ide o počiatky nového štýlu pouličného výtvarného umenia: čistého a jedinečného – a nie nutne len „na ulici“. Jeho myseľ plodí surrealistické a abstraktné výtvory, ktoré komunikujú prostredníctvom silných línií, dynamického pohybu a odvážnych farieb. Vďaka vplyvom pop kultúry, komiksov a ilustrácií vošiel štýl Jamesa Reky do povedomia svojou fúziou „vysokého“ a „nízkeho“ umenia a predstavuje paradox medzi dizajnom ostrých tvarov a graffiti v kombinácii s intenzívnym prejavom a maľovaním pomocou sprejov.