MasterCard spolupracuje s Apple na systéme Apple Pay

0
1129

Spoločnosť Apple dnes predstavila systém Apple Pay, ktorý umožní držiteľom kariet MasterCard®, jednotke v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách, používať mobilné zariadenia iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch pri bežných nákupoch. Spoločnosť MasterCard ďalej rozvíja bezpečnosť mobilných transakcií, takže spotrebitelia môžu svoje karty používať kedy chcú, kde chcú a ako chcú.

Spoločnosť MasterCard spolupracovala so spoločnosťou Apple na vývoji pohodlnej a bezpečnej platobnej technológie. Pre spotrebiteľov aj obchodníkov to znamená, že každý nákup uskutočnený prostredníctvom MasterCard, pri ktorom bol použitý iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch, ponúkne akejkoľvek transakcii MasterCard potrebnú bezpečnosť, benefity a záruky.

Systém Apple Pay umožňuje nakupovať s mobilom jednoducho, bezpečne a v súkromí. Vďaka integrácii hardvéru, softvéru a služieb spoločnosti Apple ponúka systém Apple Pay jedinečnú a mimoriadne intuitívnu skúsenosť pre používateľov zariadení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch.

Každý zákazník, ktorý vlastní nový iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch, bude môcť využívať svoju kreditnú alebo debetnú kartu MasterCard od participujúcich bánk priamo prostredníctvom systému Apple Pay. V obchodoch môžu platiť jednoducho tak, že priložia svoj iPhone k bezkontaktnej čítačke s prstom na snímači odtlačkov prstov a ich transakcia bude overená. Pri nákupoch cez aplikácie zákazníci platbu jednoducho potvrdia a overia odtlačkom prsta alebo zadaním kódu, pričom nebude potrebné zadávať číslo karty, ani odchádzať z aplikácie.

„Spoločnosť Apple už tradične prináša prelomové produkty s prvkami, ktoré majú pre ľudí naozaj význam. Systém Apple Pay v kombinácii s platobnou technológiou spoločnosti MasterCard ponúka spotrebiteľom jednoduchý, bezpečný a súkromný spôsob nakupovania,“ povedal Ed McLaughlin, vedúci oddelenia nových platobných metód spoločnosti MasterCard. „Už celé roky sme priekopníkom v oblasti inovatívnych mobilných obchodných transakcií –vrátane prvenstva v riešení bezkontaktných a mobilných platieb na celom svete. Sme nadšení, že držitelia kariet MasterCard budú môcť čoskoro vykonávať platby pomocou svojich zariadení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch s vedomím, že každá ich platba je bezpečná a ponúka rovnaké záruky a benefity, na aké sú zvyknutí pri používaní platobných kariet MasterCard.“

Systém Apple Pay bude pre amerických spotrebiteľov dostupný prostredníctvom bezplatnej aktualizácie pre iOS 8 v priebehu októbra. Držitelia kariet MaterCard budú môcť uskutočňovať jednoduché a bezpečné platby v rámci aplikácii popredných obchodníkov, vrátane veľkých obchodných domov, reštaurácií, dopravcov, predajcov paliva a potravín a všetkých lokalít Apple Store. Jedným z prvých partnerov, ktorý bude akceptovať systém Apple Pay cez iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch, bude dlhoročný partner spoločnosti MasterCard: bejzbalová liga Major League Baseball. Ak chcete mať prehľad o obchodných lokalitách, ktoré takéto bezkontaktné platby podporujú, stiahnite si MasterCard Nearby alebo navštívte stránku

 www.mastercard.com/contactless.

Pomáhame spotrebiteľom, aby mohli svoje karty používať vždy, všade a takým spôsobom, akým chcú

Platby vykonané prostredníctvom systému Apple Pay sú integrované so službou MasterCard Digital Enablement Service (MDES). Táto služba, ktorú od minulého roka poskytuje spoločnosť MasterCard bankám, umožňuje používať ľubovoľné pripojené zariadenie na bežné nákupy a platby. Okrem bánk, o ktorých dnes informovala spoločnosť Apple, spolupracuje MasterCard s ďalšími partnermi na tom, aby sa do tohto systému prostredníctvom služby  MasterCard Digital Enablement Service zapojili aj ďalšie banky.