Kúpeľný park v Trenčianskych Tepliciach znova zažiari!

0
1491

Kúpele Trenčianske Teplice plánujú nadviazať na zlatú kúpeľnú éru a priniesť obyvateľom i návštevníkom mesta ešte väčší pôžitok z oddychu. Jedna z dominánt Trenčianskych Teplíc – takmer 150-ročný kúpeľný park, založený v roku 1873, prejde výraznou revitalizáciou. 

„Srdcom každého kúpeľného mesta je kúpeľný park ako miesto stretnutí, prechádzok a načerpania energie i pokoja.  Sme hrdí, že v Trenčianskych Tepliciach sa môžeme pochváliť unikátom – parkom s až 150-ročnou históriou. Je prirodzené, že robíme, čo je v našich silách, aby sme tomuto vzácnemu miestu prinavrátili jeho niekdajší lesk. Zároveň sa snažíme zmodernizovať priestory parku tak, aby sa v ňom hostia cítili príjemne a mali chuť znova sa tam vrátiť “ uviedol generálny riaditeľ kúpeľov Ing. Michal Vojtáš.

Projekt prebehne pod záštitou neinvestičného fondu HODNOTY KÚPEĽOV, n.f. a bude mať podobu verejnej zbierky s názvom „Obnova kúpeľného parku Trenčianske Teplice“, ktorej účelom bude ochrana a tvorba životného prostredia, zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt, ako aj obnova a revitalizácia kúpeľného parku.

Do verejnej zbierky sa od 01. februára 2015 do 31. januára 2016 bude môcť zapojiť široká verejnosť prostredníctvom dobrovoľných finančných príspevkov na vybraných zberných miestach – v uzavretých stacionárnych pokladničkách vInfocentre KH PAX a vpredajni procedúr na Kúpeľnom námestí Trenčianske Teplice.

Prispieť bude možné aj platobným príkazom alebo zaslaním sumy na číslo účtu (IBAN)SK39 3100 0000 0042 5013 4405.

Výťažok z vyhlásenej verejnej zbierky využije neinvestičný fond na rozsiahle úpravy kúpeľného parku s celkovou rozlohou 8 ha. Cieľom úprav bude okrem iného vytvorenie oddychových a relaxačných zón, vrátane zóny pre aromaterapiu, väčší výber možností pre aktívny odpočinok a posilnenie bezpečnosti návštevníkov parku.