Hotel Alexandria v Luhačoviciach je wellness jednotkou v Zlínskom kraji

0
1107

Luhačovický hotel Alexandria **** potvrdil svoje výsadné postavenie medzi wellness hotelmi, keď získal už druhý raz prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards – Hotel roka 2014 v kategórii Wellness &spa v Zlínskom kraji. Je tak najlepším wellness hotelom nielen v Luhačoviciach, ale v celom Zlínskom kraji. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov súťaže, ktoré sa konalo 5.6.2014 v Slovanskom dome v Prahe za účasti niekoľkých stoviek hotelierov, odborníkov z oblasti hotelierstva a médií, cenu prevzala riaditeľka hotela Ing. Miloslava Fialová.

„Cenu si veľmi vážime a teší nás o to viac, že ​​hlasovanie bolo verejné,“ oznámila svoje prvé dojmy po odovzdaní ceny M. Fialová. „V budúcom roku by sme sa veľmi radi pokúsili o pomyselný hattrick, poľaviť nesmieme, bez frázy platí, že dôvera veľmi zaväzuje,“ doplnila M. Fialová. Aj keď prevažnú časť klientely hotela Alexandria tvoria hostia z tuzemska, hotel si získal renomé aj v zahraničí. Pravidelne tu trávia wellness pobyty skupiny z Izraela, Rakúska či Slovenska. „Práve v minulom roku sme zaznamenali neobyčajný záujem slovenských klientov. Medziročný nárast Slovákov bol takmer sedemdesiat percent! Naši východní susedia objavili čaro Luhačovíc a chodia do nášho hotela najčastejšie na predĺžené víkendy,“ povedala na záver M. Fialová.

Najväčšia hotelová udalosť roka Czech Hotel Awards je súťaž o titul najobľúbenejšieho hotela v Českej republike a je prehliadkou českých hotelov ponúkajúcich najkvalitnejšie služby. Cieľom súťaže je zmapovať a zviditeľniť najlepšie hotely po celej Českej republike. V tomto roku je to už tretí ročník súťaže. Ocenenie pre Hotel roka 2014 sa udeľuje pre každý kraj a pražský obvod. Súťaží sa v kategóriách 3, 4, 5 hviezd a Wellness &spa a o víťazovi rozhoduje verejnosť svojimi hlasmi. Zostavená odborná porota vyberá víťaza len v kategórii Kongresový hotel. Súťaž sa konala pod záštitou Asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov ČR.

Lákadlom hotela Alexandria je najväčšie a najluxusnejšie wellness centrum v Luhačoviciach, ale aj vyhlásená Francúzska reštaurácia, či prvorepubliková atmosféra hlavnej budovy s historickým nočným klubom. O pohodlie návštevníkov sa stará 59 zamestnancov hotela. V roku 2013 využilo služby wellness centra hotela Alexandria 11 000 osôb. Hotel opäť sprístupnil letnú terasu na slnenie a rozšíril aj ponuku masáží.

Luxusný ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel bol otvorený v roku 1939 a tento rok oslavuje 75. výročie. Staviteľom a pôvodným majiteľom bol Ing. Alexander Lozovský, jedna z najvýznamnejších osobností českého a slovenského stavebníctva 30. a 40. rokov minulého storočia. Svoj luhačovický hotel poňal v duchu svetových kozmopolitných letovísk ako rozľahlú romantickú stavbu s antickými prvkami.

Hotel je tvorený dvoma navzájom prepojenými objektmi. Hlavná budova hotela nezapiera zrod za prvej republiky. Hostia v nej nájdu pôvodnú obľúbenú Francúzsku reštauráciu s gurmánskymi špecialitami, i nočný klub, ktoré neodmysliteľne patria k histórii tohto slávneho hotela. Moderná časť je reprezentantom súčasnej generácie najmodernejších kúpeľných zariadení európskeho wellnessu. Wellness centrum Spa Alexandria ponúka širokú škálu zážitkových a originálnych procedúr na regeneráciu tela i duše a pre starostlivosť o zdravie prírodné uhličité kúpele v tunajšej jedinečnej liečivej vode. Je v ňom bazén, whirlpool, Kneippov chodník, štyri parné kúpele s rôznymi teplotami (parná, bylinková, soľná a laconium), fínska sauna, relaxačné vyhrievané lavice a odpočinkové zóny.

Jednolôžkové izby sú bez príplatku. Magnetom je voľný vstup do wellness centra v štýle starorímskych kúpeľov, ktorý zahŕňa rad relaxačných procedúr. Samozrejmosťou je požičanie županu, či WIFI na izbe zdarma. Hotel je mimoriadne obľúbený pre konanie firemných akcií a seminárov.