Dámske jazdy sú symbolom nezávislosti, slobody a luxusu „Baby, vyrazme niekam….“

0
1024

Už dávno sme nikde neboli…. túto vetu počúvame my ženy veľmi rady, aj keď v dnešnej, uponáhľanej dobe čoraz menej. Chodievali sa ženy zabávať bez mužov aj pred sto rokmi? Áno, aj keď nie vždy vyzerala „zábava“ tak ako dnes. Vždy existoval spôsob, akým ženy zdôrazňovali svoju noblesu, hoci aj vtedy, keď sa stretli pri vyšívaní. Dámske jazdy ako ich poznáme dnes prišli do módy, až keď sa ženy stali nezávislé a rovnoprávne. Dnes sú dámske jazdy symbolom voľnosti, nezávislosti a relaxu.

Ženy milujú voľnosť, eleganciu a módu

V každej dámskej jazde je ukrytá  finančná nezávislosť. Vieme, že čo sa platov týka, stále sa nedá hovoriť o zrovnoprávnení. Mnohé ženy si dnes objednaný drink platia bez okolkov samy.

Šaty, dezerty a prosecco

Ženy majú radi luxus a eleganciu , v každodennom živote si ju však nedoprajú. Na dámskom večierku rad y vyťahujú kúsky zo šatníka, v ktorých sa cítia pohodlne alebo sexy. Nie je to len o krásnych mužoch a vysnívaných hrdinoch ale tento večer patrí im samým. Okrem vynikajúcich dobrôt a špecialít je na Slovensku čoraz známejšie  prosecco.

Na Slovensko najnovšie prichádza aj populárna značka tohto tradičného talianskeho vína – Mionetto Prosecco, v elegantnej štýlovej fľaši s krásnou etiketou. Novinkou tohto leta je aj svieže sýtené perlivé víno Vitis Frizzante biele a ružové. V jednom aj druhom prípade ide o výbornú voľbu na pravú dámsku jazdu.

Najlepšiu kamarátku ani žiadny muž nenahradí – je to  len povera?

Na základe vedeckých štúdii, ktorú robili kalifornskí vedci z roku 2000 sa zistilo ,,že ženské kamarátstva sú dôležité pre psychiku – ženy vďaka nim lepšie čelia stresu a zvládajú konflikty. Kým muži sa podľa štúdie so stresom v živote vyrovnávajú skôr hnevom, alebo tým, že mu nečelia vôbec, ženy sa snažia viac kamarátiť. A to najmä medzi sebou.

S čím si užiť dámsku jazdu – novinky Mionetto Prosecco a Vitis Frizzante.

Vitis Frizzante

Nová značka sýteného perlivého vína. Na rozdiel od sektu sa do neho bublinky pridávajú rovnako, a ko pri nealkoholických sýtených nápojoch. Tieto vína sú čoraz populárnejšie, bublinky im dodávajú sviežejšiu a vzrušujúcejšiu chuť. Vitis Frizzante sa vyrába ako polosuché víno, biele alebo ružové. V bielom Vitis Frizzante rozvoniava rozkvitnutá lúka v chuti sviežosť a iskra bublinkového nápoja. V ružovom Vitis Frizzante nájdeme vôňu jahôd s malinami, chuť poteší nejedného milovníka Frizzante.

Mionetto Prosecco

Šumivé víno, ktoré sa vyrába v Talianskej vinárskej oblasti  Treviso je suché (brut) . Vyrába sa podľa tradičnej receptúry (sekundárnou fermentáciou) z odrody zvanej Glera. Má vyzretú  vôňu s nádychom limetky a citrónovej trávy s ľahkým medovým tónom v pozadí. V chuti je veľmi plné až robustné s jemnými elegantnými bublinkami.