D-Link rozširuje ponuku automatizovaných zariadení mydlink™ Home

0
1152

Spoločnosť D-Link  dnes zásadným spôsobom rozšírila svoj rad riešení automatizácie domácností mydlink Home Automation. Predstavila mydlink Connected Home Hub – domáce centrum prepojené na platforme mydlink, ku ktorému patrí široká škála senzorov a sirén pre domácich majstrov, aby mohli mať lepšie pod kontrolou prípadné zvláštne udalosti. Domáca centrálna brána mydlink Connected Home Hub (DCH-G020) sa pripojí  k routeru existujúcej domácej siete a bude sa správať ako centralizované zariadenie, ktoré bude riadiť prístroje mydlink vďaka integrácii bezdrôtových technológií Wi-Fi a Z-Wave, a s využitím aplikácie mydlink Home, ktorá je k dispozícii pre zariadenia s operačnými systémami iOS a Android.

Okrem platformy Connected Home Hub predstavila  spoločnosť D-Link celý rad ďalších zariadení, ktoré spolu vzájomne ľahko komunikujú: dverné a okenné senzory Z-Wave Door & Window Sensor (DCH-Z110), snímač detekcie pohybu Z Wave Motion Sensor (DCH-Z120), dymové čidlo Z-Wave Smoke Detector, Wi-Fi snímač zaplavenia vodou (DCH-S160) a Wi-Fi sirénu (DCH-S220).

Výstupné signály senzoru pre dvere/okná Z-Wave Door/Window Sensor, snímače pohybu Z-Wave Motion Sensor a čidlá detekcie dymu Z-Wave Smoke Detector sa stretávajú v centrále Z-Wave Gateway. Vzhľadom k tomu, že produkty radu Z-Wave sú napájané z batérií, môžu ľahko doplniť zariadenia v rámci ekosystému mydlink Home pripojené cez Wi-Fi, ktoré sú napájané z elektrickej siete. Tieto zariadenia sú navyše vysoko spoľahlivé: napríklad snímač pohybu Z-Wave Motion Sensor dokáže detekovať pohyb, bez toho, aby vyvolal falošné poplachy.

„Máme radosť, že sa nám darí rad produktov mydlink Home úspešne rozvíjať. Výsledkom je náš ekosystém inteligentnej domácnosti Smart Home obohatený o ďalšie funkcie, lepšie integrovateľný a cenovo dostupnejší pre spotrebiteľa,“ povedal Kevin Wen, prezident spoločnosti D-Link Europe Ltd. „Naša nová centrála, detektory, snímače dymu a sirény sú skonštruované tak, aby si majitelia nehnuteľností mohli sami podľa svojich potrieb navrhnúť automatizované bezpečnostné riešenia, pričom súčasne kladieme dôraz na cenovú dostupnosť a flexibilitu celkového konceptu.“