Chladnička gorenje ION generation medzi víťazmi testu kvality časopisu dTest

0
1139

Aktuálny test rešpektovaného časopisu dTest, publikovaný v marcovom čísle, sa venoval chladničkám – neodmysliteľnej súčasti vybavenia každej kuchyne. Náročnými skúškami prešlo celkom 34 voľne stojacich kombinovaných chladničiek s mrazničkou v dolnej časti spotrebiča. Práve tento typ je v slovenských domácnostiach najobľúbenejší. Medzi najlepšie hodnotenými chladničkami sa s 82 percentami umiestila chladnička gorenje NRK6203TX, ktorá dosiahla najlepší chladiaci výkon – čerstvé potraviny dokázala schladiť na 80C za deväť hodín a pätnásť minút. Najvyššiu možnú známku získal model gorenje NRK6203TX aj za nízku spotrebu elektrickej energie. Nezávislý test hodnotil aj mraziaci výkon, zvuky a vibrácie, ktoré spotrebič vydáva. Ďalej náročnosť obsluhy vrátane čistenia, tepelnú stabilitu pri kolísaní okolitých teplôt, správnosť údajov uvádzaných výrobcom a ďalšie atribúty.

Gorenje NRK6203TX je súčasťou novej generácie chladničiek ION generation, ktorých základom je revolučná technológia IonAir, ktorá simuluje prírodný proces ionizácie. IonAir technológia zničí vo vnútri chladničky maximum škodlivých mikroorganizmov a rovnako spoľahlivo si poradí aj so zápachom a príliš silnou vôňou niektorých potravín. Výsledkom je perfektná mikroklíma pre jedlo a zachovanie jeho prirodzených hodnôt, chute a farby. IonAir technológiu dopĺňa mimoriadne účinný ventilačný systém MultiFlow 360°, ktorý aktívne vyrovnáva vlhkosť a teplotu vnútri chladničky. Chladničky gorenje novej generácie vynikajú nielen dokonalou harmóniou s prírodou, ale aj mimoriadnou inteligenciou – sú to prvé chladničky so schopnosťou učiť sa! Vďaka jedinečnému systému AdaptTech sa chladničky gorenje prispôsobia chodu každej domácnosti a navyše šetria elektrickú energiu.

Časopis dTest sleduje kvalitu tovaru na trhu a každý mesiac uverejňuje výsledky testov najrôznejších produktov. Za 20 rokov prešlo detailnými testami viac ako 15 000 výrobkov, z ktorých bolo približne 500 vyhodnotených ako nebezpečné. Výrobky sa testujú v nezávislých skúšobniach a laboratóriách, čím je zabezpečená objektivita výberu a výsledku.