Axis predstavuje svoju prvú kopulovitú PTZ kameru s rozlíšením 4K

0
946

Kamera AXIS Q6128-E je navrhnutá pre špičkový výkon a je spojením oceňovaného dizajnu a ultra vysokého rozlíšenia obrazu – štyrikrát väčšieho než je rozlíšenie HDTV 1080p. Vďaka kompaktným rozmerom je kamera vhodná pre vnútorné aj pre vonkajšie použitie a poskytuje verný obraz snímanej scény a v každom smere ostré detaily.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje najnovší prírastok do radu kopulovitých sieťových kamier s otáčaním / nakláňaním / priblížením obrazu (PTZ – pan/tilt /zoom) AXIS Q61. Nová kamera AXIS Q6128-E má špičkovú kvalitu obrazu s rozlíšením 4K, dokáže veľmi rýchlo záber otáčať a nakláňať a má veľmi výkonné priblíženie, vďaka čomu je vhodná pre vnútorné i vonkajšie inštalácie v prostredí s náročnými svetelnými aj klimatickými podmienkami. Je ideálnou voľbou pre aplikácie v miestach, ako sú nákupné centrá, otvorené parkovacie plochy a športové štadióny, rovnako ako aj mestský a obvodový dohľad.

Kopulovité PTZ kamery Axis vybavené technológiou Axis Sharp Dome umožňujú pokryť výnimočne rozsiahle oblasti – nad aj pod líniou horizontu – a poskytujú dokonalé prekreslenie detailov v priblíženom zábere. Ako všetky kamery v rade Q61 aj model AXIS Q6128-E podporuje elektronickú stabilizáciu obrazu (Electronic Image Stabilization).

„Naše kopulovité PTZ kamery radu AXIS Q61 zaznamenali veľký úspech vďaka inovatívnej konštrukcii a špičkovým technickým funkciám a tento najnovší prírastok prináša ďalšie obohatenie v podobe 4K rozlíšenia,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis Communications. „Vnímame jednoznačnú potrebu trhu mať k dispozícii PTZ kamery s ultra vysokým rozlíšením, pretože práve tie poskytujú podstatne viac detailov, ktoré sú dôležité pre celú škálu scenárov, vrátane otvorených priestranstiev, križovatiek ulíc a námestí.“

Kamera AXIS Q6128-E má celý rad funkcií, ktoré umožňujú rýchlu a spoľahlivú inštaláciu. Môže pracovať bez problémov v rozmedzí teplôt od -50° do 50° C, má vstavanú funkciu rýchleho vysychania („Speed ​​Dry“), ktorá zabezpečí ostrý obraz aj za dažďa, a automatické odhmlievanie.

Medzi vstavané funkcie analýzy obrazu patria detekcia pohybu a funkcie Advanced Gatekeeper, ktoré zabezpečia, aby kamera detekovala objekt v určenej oblasti a automaticky ho sledovala. Vďaka rozhraniu pre programovanie aplikácií Application Programming Interface ponúka aj táto kamera významné možnosti pre inteligentné aplikácie na spracovanie obrazu od tretích strán.

Hlavné technické vlastnosti kamery AXIS Q6128-E:

  • Špičkový výkon s rozlíšením 4K (8 MP) so snímkovou frekvenciou 25/30 fps.
  • 12x optické priblíženie (zoom) s automatickým zaostrovaním.
  • Rýchle a presné otáčanie rýchlosťou viac ako 700 stupňov za sekundu umožňuje sledovať aj rýchlo sa pohybujúce objekty.
  • Priehľadný kryt kopule, ktorý nevytvára žiadne skreslenie.
  • Vstavaná ochrana proti prachu, silnému prúdu vody, dažďu, snehu a slnečnému žiareniu.
  • Odolnosť proti nárazom (trieda ochranného krytia IK-08).
  • Detekcia nárazu s automatickým hlásením (alarmom) ako ochrana proti neoprávnenej manipulácii a vandalizmu.
  • Technológie na zvládnutie veľkého rozsahu teplôt „Arctic temperature control“.

Podľa očakávaní by kopulovitá PTZ kamera AXIS Q6128-E mala byť k dispozícii v 4. štvrťroku 2015 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.