VIDEO: Figuríny vo výklade šokovali verejnosť. Je to príliš?

0
1853

New York – To tu ešte nebolo. Vo výkladoch NY pobočky amerického obchodného retazca American Apparel sa objavili figuríny, ktoré okamžite vyvolali senzáciu a rozruch. Na ženských figurínach, ktoré predvádzali najnovšie kúsky priehladného spodného prádla totiž pribudlo aj bujné pubické ochlpenie. 

Vyvolato to náruživé diskusie a niektorí užívatelia Twitteru to označili za „perverzné“. Firma ale svoj krok obhajuje a tvrdí, že chceli vyburcovať verejnú debatu o súčasnom ideály ženskej krásy.

Na druhej strane, pozrime sa na to radšej zo zdravotnej, ako z estetickej stránky. Podľa gynekologičky Alexandry Starej, je to kulturny fenomen a v západnom svete patri ostraňovanie chĺpkov k dobým mravom. A už sa to netýka len žien, ale aj mužov. Je to bežná súčasť hygienických rituálov.

„Dôležité je, aby ženy dodržiavali základy správnej hygieny,“ uviedla doktorka Alexandra Stará. „Čo bohužial nie je bežným javom.“ Odstránením pubického ochlpenia sa hygiena zjednodušuje, predovšetkým sa však jedná o estetickú záležitosť.