10 najlepších vychytávok v roku 2014

0
2754

Prinášame vám 10 najzaujímavejších a najlepších vychytávok uverejnených na zozivota.sk za rok 2014.

1 × Inteligentný kufor s tachometrom

Bluesmart-Smart-Carry-On-Suitcase-0-700x466

Kufor za posledných niekoľko desaťročí neprešiel väčšou inováciu – až do teraz. Bluesmart je svetový unikát a to prvý inteligentný kufor, ktorý povie koľko km ste s ním precestovali a nielen to.

2 × Načo páliť malé polienka, keď môžete celý strom

sprucestovemichid-700x613

Táto vonkajšia piecka vám umožňuje spáliť celý strom naraz. Holandský dizajnéri Roel de Boer a Michiel Martens vytvorili pec, ktorá umožňuje postupne tlačiť kmeň stromu do ohňa.

3 × Nápad z Nového Zélandu – Stôl z kartónu

Refold-Portable-Cardboard-Standing-Desk-1-700x466

Kus kartónu, ktorý keď potrebujete, viete za niekoľko minút zložiť a máte stolík. Je to ideálne riešenie, keď chcete skĺbiť prácu s pohybom, keďže stôl je vyšší, musíte pri ňom stáť.

4 × Úžasná sprcha poháňaná ľudskou silou

calientamigos

Šikovný sprchovací systém, ktorý na svoj chod používa len ľudskú silu. S týmto zariadením si všetci a všade môžu dovoliť luxus v podobe teplej sprchy.

5 × Držiak na bicykle, ktorý vám šetrí priestor

Cycloc_Endo_Full_screen-700x466

Bicykel umiestnený na zemi či opretý o stenu zaberá až príliš veľa miesta, ideálnym riešením na uskladnenie bicykla je preto uchytenie na stenu.

6 × Skladacie prilby pre cyklistov

white-plixi

Prilby sú nevyhnutnou súčasťou vybavenia pre cyklistov, ale čo s nimi po jazde? V kabelke či taške zaberú až príliš veľa miesta.

7 × Vodítko pre psa, s ktorým budete mať vždy voľné ruky

Lishinu-Hands-Free-Dog-Leash-1-700x466

LISHINU je jednoduché a dômyselné vodítko pre bežcov a ich chlpatých miláčikov. Vodítko je samonavíjacie čo vám umožňuje pohodlne si zaviazať šnúrky na topánkach a ísť si zabehať.

8 × Vodné balónové bomby – nápad za milión

33f93df8390be4cb1ca7e41b9d2e25e0_large

Ten pocit naplniť balón vodou a začať balónovú prestrelku na záhrade v lete zažil takmer každý. Josh Malone je vynálezca, ktorému plnenie balónov trvalo príliš dlho, preto sa rozhodol vytvoriť produkt, ktorý z balónových bômb spraví masovú záležitosť. Vytvoril prototyp, za pomoci ktorého naplní sto vodných balónov za menej ako jednu minútu.

9 × Strávte hodiny pri počítači efektívnejšie

vyroba elektriny

K tomuto stolu nevedú žiadne elektrické káble. Všetkú elektrickú energiu pre svoj počítač či nabitie vášho telefónu si musíte odšľapať. Inovatívny stôl je vybavený pedálmi ako na bicykli za pomoci, ktorých si vyrábate elektrický prúd.

10 × Namiesto tradičnej sadry praktický 3D-tlačený exoskelet

jakeevill1

Každý kto mal zlomeninu vie, aké ťažké a nepríjemné je nosenie sadry. Poškrabanie svrbenia je nemožné a sadrou pokrytá oblasť sa stáva aj pri menšej námahe vlhká a postupne aj ochabnutá ochabnutá, pretože tam nie je žiadna cirkulácia vzduchu a váš pot nemá kam ísť. Po pár dňoch vám spod sadry vychádza nepríjemný pach.