Nábytok z dreva, kovu alebo skla? Tu je zopár rád, ak chcete zmenu

0
4083

Chcete zariadiť váš domov novým nábytkom, ale neviete si vybrať, akým smerom sa máte uberať? To aký nábytok si vyberiete bude ukazovať na to, aká ste osobnosť. Ponúkame vám preto par zaujímavých inšpirácií, ktorými by ste sa v roku 2014 mali nasmerovať.

1. Záhradný nábytok

Veľmi príjemná zmena oproti množstvu kovov a skla. Vzdušný nábytok z dreva, ktorý dokáže prepojiť vašu záhradu s obývačkou.

1. Záhradny nábytok

Design by Dotter Solfjeld Architects

2. Glamour

Potrpíte si na výstrednosti a extravagancií? Ak chcete vytvoriť „wow efekt“, tento nábytok je pre vás.

2. Glamour

Design by Thom Filicia

3. Nábytok na mieru

Mať kúsok originálneho a jedinečného nábytku nemusí hneď znamenať, že ide o drahý nábytok.  Postačuje srdce a originalita autora, ktorý dokáže priniesť nábytok na mieru a vytvorí tak jedinečnosť danému priestoru.

3. Nábytok na mieru

Design by Studio Frank

4. Nábytok z rôznych kultúr

Tento trend je predovšetkým o prinesení cudzej kultúry do vášho domova. Väčšinou ide o použitie afrických prvkov prehľadným a vkusným spôsobom.

4. Nábytok z rôznych kultúr

Photo by Kuda Photography

5. Kov a koža

Nechajte svojim nábytkom priniesť tu správnu iskru do vášho priestoru vďaka kovu a koži. Niektoré kusy nábytku nechajte splynúť s pozadím a vynikne tak striebro a zlato. Určite týmto štýlom nábytku dokážete správne zaujať.

5. Kov a koža

Design by Elad Gonen

6. Dominantné jedálenské stoly

Teší vás stolovanie s rodinou, alebo radi organizujete spoločné obedy. Potešte rodinu dominantným stolom, ktorý by bol ako vystrihnutý z príbehu o rytieroch.

6. Dominantné jedálenské stoly

Design by Meridith Baer

7. Nábytok šetrný k životnému prostrediu

Drevený nábytok je nadčasový a dokáže vám pripomenúť blízkosť k prírode. Skúste si vyberať nábytok, ktorý bol vyrobený z recyklovaného dreva.

7. Nábytok šetrný k životnému prostrediu

Design by Ron Mann Design

8. Malé kúsky nábytku

Prehľadné izby a otvorený priestor, aj to je štýl pre rok 2014. Byty a domy sú vo všeobecnosti stále menšie a menšie – tomu sa prispôsobuje aj použitý nábytok.

8. Malé kúsky nábytku

Design by Design West Inc.

9. Nábytok ukrývajúci vaše moderné technológie

Smartphony sa rýchlo stali nepostrádateľným zariadenie pre množstvo ľudí a aj z tohto dôvodu sa trendy v nábytku musia uberať týmto smerom. Trendom bude nábytok, ktorý bude ako stvorený pre dobíjanie a uloženie vašich obľúbených technológií.

9. Nábytok ukrývajúci vaše moderné technológi

Design by Mullet Cabinet

10. Vintage

Vintage nábytok je trend, ktorý je čoraz populárnejší a zabezpečuje, že starý nábytok nekončí niekde na smetisku. Pravdou je, že starý nábytok je často kvalitnejší a odolnejší v porovnaní s novšími kúskami.

10. Vintage