Wellness Hotel Chopok je počas leta plný atrakcií

0
1280
????????????????????????????????????

Letná turistická sezóna je v plnom prúde a turistom sa otvárajú rôzne možnosti príjemného strávenia voľného času. Najobľúbenejšia kombinácia je hory a voda. Hlavne pre rodiny s deťmi sú prázdniny tým najlepším časom na oddych i výlety. Jednou z najkrajších a najnavštevovanejších lokalít Nízkych Tatier je Demänovská dolina. Má nielen množstvo prírodných krás, ale aj rôznych atrakcií, vhodných práve pre celé rodiny. Počas leta je v Demänovskej doline najpríjemnejšie. Kým v nížinách znepríjemňujú život tropické horúčavy, na Liptove v horách je príjemne, vzduch je plný kyslíka a vône ihličnanov. Navyše v lete osvieži i návšteva jaskyne. V Demänovskej doline sú sprístupnené hneď dve -Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody.

Najlepšou základňou pre výlety a zároveň i na pobyt v Nízkych Tatrách je Wellness Hotel Chopok **** v Jasnej, ktorý získal podľa hodnotenia Trend TOP hotely a reštaurácie 2015, ocenenie najlepšieho 4* hotela na Slovensku. Marketingová riaditeľka Vladimíra Klaučová k tomu poznamenáva: ,,Od hotela Chopok je to k Demänovským jaskyniam naozaj blízko. Demänovská ľadová jaskyňa sa nachádza 300 m od neho a Demänovská jaskyňa Slobody jeden kilometer. Dolina však poskytuje nepreberné množstvo lokalít a trás na výlety. Obľúbeným cieľom výletov je aj Demänovský kras, Vrbické pleso, vrch Chopok, stredisko Jasná Nízke Tatry, či lanový park Tarzánia s bobovou dráhou. Významným podujatím pre celé rodiny sú Dračie noci na Chopku, ktoré sa budú konať v dňoch 3. – 4. júla, 7. – 8. augusta a 28. – 29. augusta 2015. Okrem prekrásnej prírody, návštevníci nájdu u nás aj nadštandardné ubytovanie. Naši hostia majú od tohto roka možnosť využívať dve wellness centrá súčasne. Novopostavené Wellness centrum & bazén PRASLIČKA je v budove nového Kongresového & Wellness centra. Okrem toho je hosťom k dispozícii v pôvodnej časti aj rodinné Wellness centrum & bazény PLESNIVEC. K dispozícii sú aj sauny, vnútorné vírivky, vonkajšia vírivka, Kneipov kúpeľ. Pre rodiny s deťmi sme pripravili  na leto aj niekoľko atraktívnych podujatí.“

Wellness Hotel Chopok **** ponúka LETNÉ rodinné pobyty. Návštevníci môžu využiť výhodnú ponuku pre rodiny „až 3 deti zadarmo“ (pri ubytovaní s 2 platiacimi osobami) a k tomu od 3 prenocovaní 1 noc zadarmo. V cene sú aj 2 plavecké bazény, 2 saunové svety, detský bazén, 2 detské kútiky, animačný program a veľké detské ihrisko.

,,Hostia sa môžu tešiť 4-krát v týždni aj na Baby plávanie pod vedením profesionálnych inštruktoriek. V bohatej ponuke máme aj Letnú detskú školu varenia, detský kútik Chopíkov detský svet, LEGO detský kútik, detské ihrisko, detský bazén Plesnivec, vybavenie pre deti, ako sú postieľky, ohrievače mlieka, stupienky, atď . Súčasťou je aj relaxačný bazén a saunový svet Plesnivec pre rodiny a plavecký bazén a saunový svet Praslička pre osoby nad 16 rokov. Animačný program je pripravený 6-krát v týždni, ale zabavia aj kreatívne dielne a veľmi obľúbená aktivita Vytoč si svoj hrnček, ktorý si deti točia z hliny priamo na hrnčiarskom kruhu. K večernému programu patria aj zábavne súťaže a kvízy. Hostia si môžu zahrať bowling, biliard, či zacvičiť v novom fitnes. Pre 2-3 osoby sa ceny pohybujú od 1. – 12. 7. 2015 na 4 noci v izbe Praslička od 179 Eur, v izbe Plesnivec od 194 Eur,“ približuje ponuku V. Klaučová.

Dodáva, že v rámci letného rodinného pobytu je v ponuke aj Letná detská škola varenia, kedy deti môžu v sebe objaviť vzťah k  dobrému jedlu. ,,Šéfkuchár hotela Ivan Klčovský deťom priblíži nielen čaro kuchárskeho umenia, ale aj prakticky ukáže, ako správne namiešať ingrediencie a dbať na bezpečnosť v kuchyni. Rodičia sú rovnako vítaní. Môžu si tak domov odniesť praktické skúsenosti. Čo si deti navaria, to musia aj zjesť. Letná škola varenia je pripravená dvakrát do týždňa a to v pondelok a štvrtok v čase od 13.00 hod. Cena je 15 Eur za jednu lekciu na jedno dieťa. Deti sa každých sedem dní naučia nové recepty. Malí kuchári budú navyše ocenení šéfkuchárom, ktorý im odovzdá čarovnú varešku a diplom o absolvovaní školy varenia,“ hovorí V. Klaučová.

Upozorňuje aj na atrakciu pre malé deti a to lekcie „baby plávania“, ktoré sa tešili veľkému záujmu už minuloročnú sezónu a preto ich hotel zaradil do letného programu i tento rok. Lekcie budú prebiehať v hotelovom bazéne 4-krát týždenne v ranných hodinách, počas celých prázdnin, v dňoch  pondelok, utorok, štvrtok, piatok, v čase medzi 08.00 – 09.00 hod. Rezervačný poplatok sú 3 €/1 lekcia/1 dieťa.

,,Výuku zabezpečujú vyškolené inštruktorky AquaClubu, s.r.o a Baby Clubu Slniečko Liptovský Mikuláš. Maximálny počet detí v skupinke je 6-8, pričom skupinky sú tvorené podľa veku detí. Rezervovať lekcie si môžete pri rezervácii pobytu, alebo pri príchode, či počas pobytu na recepcii hotela. Lekcia baby plávania s inštruktorom trvá pol hodiny vo vode. Potom nasleduje polhodina na suchu, prípadne v saunách (bylinková, max. teplota 60°C), kde sa inštruktorka venuje skupinke a to buď formou baby masáže, alebo rozhovorom s rodičmi a deťmi. Pre väčšie deti (od 2 rokov) je možné zostaviť tematické lekcie, ako napr. ZOO, cirkus, rozprávka o perníkovej chalúpke, rozprávkový les. Deti vo veku od šesť mesiacov do 5 rokov sú vo vode vždy v sprievode jednej dospelej osoby. Potrebné vybavenie je buď plienka do vody alebo plavky s gumičkami. Postup inštruktoriek je citlivý a metodický, formou hier, riekaniek, pesničiek a pomocou špeciálnych plaveckých pomôcok. Deti sa naučia orientovať nad i pod vodou, výdychy do vody, splývavé polohy na chrbte i brušku, skoky do vody s potopením a vyplávaním nad hladinu, základy plaveckých štýlov, prvky sebazáchrany a predovšetkým sa naučia cítiť vo vode bezpečne a pritom z nej mať zdravý rešpekt,“ vysvetľuje V. Klaučová.

Dopĺňa, že deti pri pobyte vo vode uvoľňujú preťažené svaly a používajú svalové skupiny, ktoré bežne nezapojujú. Medzi prínosy „baby plávania“ patrí aj preventívna stránka – otužovanie, stimulácia správneho psychomotorického vývoja dieťaťa, spevňovanie svalovej sústavy, zlepšovanie peristaltiky a priechodnosť čriev, ale aj priaznivý dopad na kardiovaskulárny systém. Plávanie zároveň zvyšuje kapacitu pľúc a zlepšuje činnosť dýchacieho systému, podporuje chuť do jedla, zdravý spánok, umožňuje proces socializácie detí, zlepšuje emocionálny vývoj, či pomáha v rozvoji komunikácie.