Domov Komerčné články Vychutnávajte si jedlo ako Taliani

Vychutnávajte si jedlo ako Taliani

Chrumkavé bagety, lahodná sušená šunka, voňavé paradajky, mäkká mozzarella, čerstvé maslo, kvalitný olivový olej… Taliani vášnivo milujú dobré jedlo a vedia si ho skutočne vychutnať. Nie sú to však žiadne zložité kombinácie, žiadna komplikovaná príprava – len pár kvalitných surovín a skvelý, jednoduchý pokrm je na svete. Objavte s novým Bertolli svoju vášeň pre dobré jedlo v duchu najlepších talianskych tradícií a nechajte sa inšpirovať našim receptom:

Bruschetta s cibuľovou marmeládou, ančovičkou a olivami

Ingrediencie

6 plátkov bagety alebo iného talianskeho chleba

Bertolli s maslom a olivovým olejom

½ kg červenej cibule

strúčik cesnaku

250 ml červeného suchého vína

ocot aceto balsamico

1 lyžička tmavého cukru

6 ančovičiek

olivy kalamata

olivový olej

rukola alebo žerucha

morská soľ, čerstvo mleté čierne korenie

Vo väčšej panvici rozohrejte 3 lyžice olivového oleja a vložte červenú cibuľu nakrájanú na mesiačiky. Po približne 10 minútach osoľte a okoreňte. Prilejte 250 ml vína, zastreknite balzamikovým octom a pridajte lyžičku tmavého cukru. Varte, kým sa tekutina nevyparí a cibuľa neskaramelizuje, približne ďalších 45 až 50 minút. Cibuľovú marmeládu takto pripravte ideálne deň vopred.

Bagetu nakrájanú na centimetrové plátky opečte v predhriatej rúre na 200 °C. Po vybratí z rúry potrite strúčikom cesnaku. Mierne vychladené plátky pečiva potrite Bertolli s maslom a olivovým olejom. Na bruschettu navrstvite cibuľovú marmeládu, ančovičku, pokrájané olivy a ozdobte rukolou alebo žeruchou.

Tipy:

  • Cibuľovú marmeládu si takto môžete pripraviť i do zásoby. V chladničke vydrží aj niekoľko týždňov. Odporúčame použiť kvalitné víno, na výsledku je to poznať.
  • Bruschetty sú skvelý spôsob, ako využiť i staršie pečivo. Záleží len na vašej chuti a fantázii.
  • Bertolli s maslom a olivovým olejom je unikátny produkt – lahodná zmes v sebe spája vynikajúcu chuť klasického masla s tým najlepším z olivového oleja. Nájdete ho aj v jemne slanom variante, navyše sa ľahko rozotiera.
  • Bruschetta sa skvele hodí k harmonickému červenému vínu z oblasti Bardolino Classico.