Domov Komerčné články VÍŤAZKOU SÚŤAŽE MISS CZECH SLOVAK AMERICA SA STALA MARTINA VESELÁ

VÍŤAZKOU SÚŤAŽE MISS CZECH SLOVAK AMERICA SA STALA MARTINA VESELÁ

Dňa 25. 10. 2014, sa vo vypredanej veľkej sále Bohemian National Hall v New York City konal finálový večer Miss Czech Slovak America 2014, organizovaný slovensko-americkou nadáciou +421 Foundation. 15 finalistiek sa uchádzalo o priazeň medzinárodnej poroty, zloženej z diplomatov, sponzorov a VIP hostí. Napriek tomu že väčšina finalistiek pochádzala z USA, našli sa medzi nimi aj dievčatá z Kanady, či Českej a Slovenskej republiky. Záštitu nad podujatím prevzali zastupiteľské úrady a generálne konzuláty Českej ako i Slovenskej republiky v New Yorku a porote predsedal mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky pri OSN v New Yorku František Ružička. Súťaž tiež poctila svojou prítomnosťou Lýdia Svobodová, Miss World Deaf, pre ktorú bol jej pobyt v New Yorku severoamerickou premiérou.

Program finálového večera pozostával z klasických častí – osobnostné kolo, talent, promenáda v plavkách a promenáda vo večerných róbach. Dievčatá predviedli široké spektrum talentov, od tanca a spevu v rôznych podobách cez maľovanie, kung-fu, až po zostavy na visutej hrazde a lane. Akciu podporili hlavní sponzori NYGC Inc., Koger Ltd. a Bohemian National Hall v New Yorku. Víťazky obdržali finančné odmeny, dobrodružné výlety, rekreačné pobyty, šperky, kozmetiku či iné darčekové predmety.

Víťazkou večera a korunku Miss Czech Slovak America získala 28 ročná Martina Veselá z New Yorku, pôvodom z Moravy. Martina porotu upútala svojim talentom ktorý pozostával z kombinácie tanca a spevu. Titul prvej Vicemiss získala Markéta Pilátová a druhou Vicemiss sa stala Michaela Somolová. Titul Miss Community, udeľovaný víťazke internetového hlasovania získala Renata Macháčková z Lexingtonu (štát Massachusets) a víťazkou diváckeho hlasovania priamo v hale Miss Audience sa stala taktiež Martina Veselá.

Finálový večer uvádzali šarmantná slovenská moderátorka Alexandra Kazlovova, spolu s ostrieľaným moderátorom súťaží krásy Marekom “Markussom“ Adamcom. Ako bombónik pripravili usporiadatelia večera vystúpenie skupiny Maduar.

Foto: zľava: druhá Vicemiss Michaela Somolová,  Miss Czech Slovak America Martina Veselá a prvá Vicemiss získala Markéta Pilátová