Vianočný Bazár Chalaňov

0
1308

Piaty ročník projektu „Vianočný bazár chalaňov“ sa uskutoční v dňoch 12. – 14. decembra na prízemí Národného osvetového centra na Námestí SNP v Bratislave vo V-klube.. Známi herci Róbert Jakab, Juraj Kemka, Lukáš Latinák a Marián Miezga na ňom budú predávať vlastné výrobky aj veci, ktoré im ľudia darujú 12. decembra.

Akcia vyvrcholí veľkým Vianočným Žúrom Chalaňov – v pondelok 15. decembra v bratislavskej Starej tržnici. Známi speváci, hudobné skupiny, herci a iné osobnosti spoločenského a kultúrneho života vystúpia, zahrajú a zaspievajú bez nároku na honorár. Z finančného výťažku bazáru a zo vstupného na koncert chalani venujú prostriedky v roku 5. výročia na realizáciu piatich projektov.

K naj darom tohto ročníka patrí obraz, ktorý namaľoval známy režisér Juraj Jakubisko, podpísané tričko futbalistu Mareka Hamšíka, horolezecká skoba od Zoltána Demjána  z pamätného výstupu na Mount Everestu z roku 1984, obraz umeleckého maliara Mareka Ormandíka, CD Jamesa Blunta s jeho podpisom, kniha Dana Browna s jeho podpisom a mnoho ďalších zaujímavých darov.

Herci už tradične prispejú svojimi darčekmi – Lukáš Latinák vyfúkanými sklenými originálmi, Juraj Kemka dvoma vlastnými autorskými obrazmi, Marián Miezga bude pripravovať počas bazáru palacinky „Miezgacinky“ a Robert Jakab nakladané hermelíny podľa vlastného receptu. Záujemcovia si budú môcť kúpiť aj limitovanú edíciu kávy Káva Kemková (brazílska), Latibulva Etiočna (etiópska), Džakabovamocnáčakra (indická) a 100% Miezga-Rica (kostarická).

Kto vystúpi na Vianočnom Žúre Chalaňov

Okrem hercov Róberta, Juraja, Lukáša a Mariána na koncerte vystúpia Korben Dallas, Gipsy.cz, Orchester Gustáva Broma a Vlado Valovič, Puding Pani Elvisovej,  Le Payaco, Polemic, Lasky a Sendreiovci, Peter Lipa, Talent Transport, Mišo Kaščák, AMO, Kamil Mikulčík, Janko Lehotský a Laco Lučenič, Katka Ščevlíková, Lucia Lužinská, Mária Čírová, Ady Hajdu, Štefan Bučko, Bratislavský detský zbor, chalaňi Milan Ondrík a Martin Nahálka, Dj Jimmy Pé a ďalší. Lístky v hodnote 20 € a 30 € si môžete kúpiť cez inviton.sk, Ticketportal, ale aj priamo na vianočnom bazáre.

Úspešné štyri predošlé ročníky nám dávajú jasný signál o zmysluplnosti a pozitívnom vnímaní projektu. Bazár sa teší rastúcemu záujmu verejnosti, vlani sa ho zúčastnilo takmer 4000 návštevníkov. Koncert už tradične navštevuje približne 500 divákov,“ hovorí jeden z organizátorov Dušan Lančarič..

Ako môžete prispieť 

1. Darovaním vecí pre ďalší predaj. Darovať môžete čokoľvek, čo urobí druhému radosť

Termín prijímania darov: 12.dec. 2014 (piatok), 10.00 – 21.00 h. 

– sála V-klub a vestibul V-klub NOC a Kunsthale, Nám. SNP 

2. Kúpou zozbieraných vecí. V priebehu soboty a nedele. Nepredané veci sa ďalej venujú na charitatívne účely.

Licitovanie prijatých darov: 13. a 14.dec. 2014 (sobota a nedeľa), 10.00 – 21.00 h. 

– sála V-klub a vestibul V-klub NOC a Kunsthale, Nám. SNP 

3. Kúpou vstupenky na Vianočný Žúr Chalaňov, ktorého finančný výťažok zo vstupného a tomboly bude prirátaný k celkovej sume výťažku bazáru.

Žúr: 15.decembra 2014 (pondelok) 18:30 – cca 23:00, a potom DJ a party do neskorého večera 

-Stará tržnica, Nám. SNP 

Komu je výťažok určený 

Každý rok sa chalani snažia darovať znevýhodneným skupinám ľudí silné zážitky, ktoré by si inak nemohli dopriať. Pretože sú štyria, vždy vyberajú štyri projekty.  Tento rok sme sa rozhodli výnimočne podporiť ešte jeden projekt, keďže sa uskutoční už 5.ročník bazáru

 • „Hravý Buddy“ v spolupráci s Nadáciou Pro Vida. 

Projekt je určený deťom a mladým ľuďom, ktorí opustia brány detských domovov.

 • Black&White – žime spolu! – vol.3“ v spolupráci s Equity, o.z. 

Kreatívny letný workshop s vedcami, fotografmi, hudobníkmi a hercami určený deťom a mladým ľuďom z rómskych osád a sociálne znevýhodneného prostredia.

 • „Konečná stanica – Slovensko“ v spolupráci so Slovenskou humanitnou radou 

Výlety po Slovensku pre utečencov, ktorí u nás čakajú na azyl.

 • „Boccia na kolesách“ v spolupráci s Imobilio, o.z. 

Pomoc telesne postihnutým športovcom s poruchou funkcie všetkých štyroch končatín, aby sa mohli zúčastniť športových súťaží a výletov.

 • K jubilejnému 5.ročníku bazáru – pomoc 5 rodinám v núdzi 

Finančná pomoc 5 rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi  pre závažné ochorenie niektorého z členov rodiny.

Koho podporili v minulých ročníkoch 

Za štyri ročníky vyzbierali spolu: 94.236 €. 

 • Detský hospic Plamienok
 • Detský domov Studienka
 • F84 – fond na pomoc autizmu v SR
 • Detské krízové stredisko Centrum Slniečko
 • Maják, o.z. pre hluchoslepých (prostredníctvom portálu Dobrá krajina)
 • Výcviková škola pre vodiacich psov (prostredníctvom portálu Dobrá krajina)
 • Bez bariér, o.z.
 • Zážitky pre rodinu postihnutú rakovinou – v spolupráci s Dobrým anjelom
 • Bol raz jeden človek, o.z.
 • AkSen, o.z.
 • Equity, o.z.
 • Nadácia Pro vida
 • 10 štipendií pre mladých ľudí (prostredníctvom dakujeme.sk)
 • Konfederácia politických väzňov
 • Homeless juniáles – Proti prúdu, o.z.