V Rajeckých Tepliciach pribudol bazén pod bralom a saunové rituály

0
1090

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach nezabúdajú na inovácie zvyšujúce kvalitu a rozsah poskytovaných služieb. Nedávno rozšírili svoje služby o saunové rituály a vyčlenili bazén pod bralom špeciálne pre rodiny s deťmi, vybavený hydromasážnymi tryskami, chrličom vody a vodopádom. Pokračujú tak v trende budovania značky luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu, ktorá vyhľadáva kvalitné liečebné a relaxačné služby. Informoval o tom riaditeľ balneoterapie Slovenských liečebných kúpeľov Rajecké Teplice, a.s., Peter Lališ.

                     ,,Ak máte radi saunovanie, ale klasické sedenie v saune sa vám už zunovalo, ponúkame nový rozmer saunovania. V ponuke máme 4 druhy saunových rituálov – ľadové kráľovstvo, ríbezľový dotyk, detox a vitamínový refresh, ktoré prebiehajú vo fínskej saune po dobu 10-12 minút, obvykle v troch cykloch. Každý z nich povzbudí zmysly, skrášli pokožku a upevní zdravie. V lete sa najviac hodí vitamínový refresh, ktorý skvelo osvieži, navodí pohodovú letnú náladu vďaka vôňam zeleného jablka, papáje a ananásu. Počas rituálu sa podáva čerstvé chladené ovocie, či cirkuluje vzduch ovievaním. Rozmaznávať vás bude náš tím saunamajstrov, ktorí odporučia vhodný typ a dĺžku saunovania, ale aj vytvoria kombináciu sáun na mieru podľa želaných výsledkov a zdravotného stavu. Saunamajster polieva kamene prírodnými arómami s výťažkami z éterických olejov a víri horúci vzduch tak, aby dostatočne zvýšil potrebnú vlhkosť a navodil pocit väčšieho tepla. Potom vytvára pomocou vejárov alebo osušiek tzv. tepelný náraz, ktorý telo ešte viac prehrieva,“ vysvetlil P. Lališ.

Dodal, že v priebehu rituálu klientom ponúkajú rôzne prírodné produkty významných domácich a zahraničných značiek k natieraniu tela, ako krémy s obsahom minerálov, medu, jogurtu, bambuckého masla a pod.  Slúžia ako peeling alebo výživná a hydratačná maska, vždy podľa tematického zamerania jednotlivých rituálov. Po skončení rituálu je z hygienických dôvodov nutné sa najskôr osprchovať a potom sa ponoriť do ochladzovacieho bazénika, optimálne na čas 30 sekúnd až jednej minúty, v závislosti od trénovanosti organizmu.

,,Pri skvalitňovaní a rozširovaní služieb myslíme aj na rodiny s deťmi, hoci sa nechceme začleniť medzi aquaparky. Pre zachovanie relaxačnej a dovolenkovej atmosféry sme sa rozhodli pre ne vyčleniť jeden z vonkajších bazénov. Bazén pod bralom sme premenovali na Rodinný bazén. Je súčasťou  vodného sveta a nachádza sa vo vonkajšom areáli kúpeľného hotela Aphrodite. Má hĺbku 130 cm a je rozmerovo prispôsobený na  plávanie  detí s vodnými pomôckami. Teplota termálnej liečivej vody je v ňom udržiavaná na hodnote 34°-35°C, čo je teplota, ktorá na pocit nepôsobí ani ako príliš teplá, ani ako studená. Táto teplota nezaťažuje detský organizmus a je rovnako príjemná v letnom i zimnom období. Bazén je vhodný aj pre najmenšie deti cca od 2 rokov s dozorom a je v ňom povolené používať pomôcky, ako sú kolesá a rukávniky,“ povedal P. Lališ.

Kúpele Rajecké Teplice v tomto roku zaviedli aj nový detoxikačný  program Aphrodite Natural Detox, určený pozitívne naladeným klientom, ktorí chcú žiť a jesť zdravo, túžia po vitalite a energii a chcú mať svoj život vo vlastných rukách. Program je prírodným spôsobom detoxikácie organizmu pomocou upravenej zdravej stravy, cvičenia, relaxácie, pitia rajeckoteplickej minerálnej vody a blahodárneho pôsobenia rôznych procedúr zameraných na očistu tela. Detoxikačný program zahŕňa dostatok spánku, fyzickú aktivitu, správnu psychohygienu, správne vylučovanie organizmu, saunovanie, špeciálne masáže a procedúry – manuálnu lymfodrenáž, medovú detoxikačnú masáž, oxygenoterapiu. Detoxikačný pobyt by mali klienti absolvovať minimálne raz ročne. Pri pobyte na 5 nocí je v cene 70 eur/deň vrátane plnej penzie.

Dlhodobé pitie prírodnej liečivej vody Rajeckých Teplíc, nazývanej aj ako „elixír mladosti“, vytvára zásadité prostredie v organizme, čím dochádza k účinnej detoxikácii a odkysleniu, čo má za následok spomalenie starnutia tkanív. Odporúčaná denná dávka v rámci pitnej kúry sú 2 l vody a to nalačno ráno, na obed a večer pred jedlom.