V  Bardejovských kúpeľoch prebieha rekonštrukcia liečebných domov Fontána a Lívia

0
1322

Investície v záujme spokojnosti klientov

V Bardejovských kúpeľoch pokračujú v rekonštrukciách ubytovacích zariadení a investovaní do zvýšenia kvality poskytovaných služieb, aby tak uspokojili čoraz náročnejších zákazníkov. Začiatkom tohto roka kompletne zrekonštruovali vstupnú halu s barom v Kúpeľnom dome, kde prebiehajú všetky procedúry a vymenili aj 3 výťahy. V súčasnosti sa rekonštruujú liečebné domy Fontána a Lívia, ktoré budú k dispozícii pre klientov koncom mája. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.BK-fontana 10 (1)

,,Rekonštrukcia vstupnej haly v Kúpeľnom dome si vyžiadala 55 000 eur a rekonštrukcia liečebných domov Fontána  a Lívia je naplánovaná za 400 000 eur. V tomto roku nás čaká aj výstavba hotela Alexander (bývalý Minerál). Naším cieľom je neustále zvyšovať štandard poskytovaných služieb a zatraktívniť kúpele. Klienti sú čoraz náročnejší  a očakávajú ubytovanie i služby na špičkovej úrovni. Vzhľadom na prevažujúci počet samoplatcov, je to dlhodobý trend, ktorému sa museli prispôsobiť všetky kúpele, ktoré si chcú zachovať konkurencieschopnosť. Vyžaduje si to neustále finančné prostriedky na investície, kam smerujú všetky voľné vytvorené zdroje,“ konštatovala T. Šatanková.

Dodala, že v roku 2013 Bardejovské kúpele celkovo investovali 2,342 mil. EUR. Najväčšou investíciou bola komplexná rekonštrukcia dvoch poschodí Balneoterapie s poliklinikou za 1,3 mil. EUR a dvoch poschodí v secesnom liečebnom dome Astória za 200 000 EUR.  Ostatné investície zahŕňali rekonštrukciu vstupnej haly s barom v Kúpeľnom dome, 50 % zálohu na 3 výťahy,  z toho 2 v Balneo a jeden v Astórii, rekonštrukciu izieb v LD Astória a Fontána, úpravy na tenisových kurtoch, jaccuzzi vo wellness spa a iné. Za posledné štyri roky investovali Bardejovské kúpele do rekonštrukcií ubytovacích zariadení a prístrojovej techniky spolu necelých 6 mil. EUR. Predvlani otvorili wellness centrum v hoteli Ozón, s vonkajšími opaľovacími terasami a vodnými atrakciami, ktoré patrí k najmodernejším na Slovensku. Vtedy v Ozóne otvorili aj nové BEAUTY STUDIO zamerané hlavne na omladenie tváre a tela. Pribudla aj krytá tenisová hala. Rozšírila sa tak ponuka doplnkových služieb, ktoré klientom kúpeľov zatraktívňujú a spríjemňujú pobyt.

Bardejovské kúpele sa rozprestierajú na ploche 31 hektárov a vo vlastníctve spoločnosti je 33 objektov. Mnohé z nich postupne prechádzajú rekonštrukciami, ale ich rozsah je úmerný výške disponibilných vlastných a úverových zdrojov. Nie je možné všetky zrekonštruovať naraz, ale len postupne, ako budú k dispozícii finančné zdroje. Kúpele mienia ďalej investovať do vlastných objektov. V areáli sa však nachádzajú aj budovy, ktoré patria iným vlastníkom a niektoré z nich kazia inak priaznivý dojem z kúpeľov. Manažment však nemá ambície premeniť kúpele na zábavný park, ani púťovú atrakciu. Všetky modernizácie prevádzok a služieb sú podriadené napĺňaniu potrieb kúpeľných hostí. V súlade s investičnými možnosťami budú kúpele naďalej posilňovať kúpeľný charakter svojich zariadení a modernizovať ich. BK-Kup (1)

Bardejovské kúpele sú v súčasnosti jednými z najlepšie vybavených liečebných zariadení, kde sa snúbi bohatá jedinečná tradícia a moderné liečebné postupy. Patria k trom najobľúbenejším, najnavštevovanejším a počtom 860 používaných lôžok k najväčším slovenským kúpeľom. Prvá zmienka o Bardejovských Kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Kúpele si vychutnávala na liečení v roku 1895 aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku. Pobýval tu aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleóna (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska, manželka poľského kráľa Jána III. Sobieského.

Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Osem prameňov je zavedených do krytej temperovanej kolonády, kde sa využívajú na vnútornú balneoterapiu formou pitných kúr. Zo všetkých slovenských kúpeľov majú Bardejovské najširšie indikačné zameranie. Liečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.