SOV spúšťa online aplikáciu SME JEDEN TÍM na podporu našich športovcov na ZOH v Soči

0
1232

Bratislava, 4. februára 2014 – Slovenský olympijský výbor spustil na sociálnej sieti Facebook online aplikáciu SME JEDEN TÍM, v ktorej vyzýva slovenských fanúšikov športu, aby podporili našich olympionikov na ZOH v Soči, ktoré sa začínajú už o 3 dni.

Po bezplatnej mobilnej aplikácii „Olympic Hub“, ktorú spustil Medzinárodný olympijský výbor (MOV) pri príležitosti 100 dní do začiatku XXII. zimných olympijských hier v ruskom Soči na dvoch najpoužívanejších mobilných platformách, je od dnes pre slovenských športových fanúšikov sprístupnená aj Facebook aplikácia pod názov SME JEDEN TÍM. Hlavným cieľom kampane je zviditeľniť slovenských olympionikov a pritiahnuť záujem širokej verejnosti o ZOH v Soči.

FB aplikacia SOV Sme jeden timFacebook aplikácia SME JEDEN TÍM je jedným z viacerých krokov SOV voči širokej verejnosti na podporu olympijského posolstva a šírenia olympizmu a hrdosti na našich športovcov na ZOH v Soči. Ide o snahu komunikovať inovatívnym a zábavným spôsobom.

Facebook aplikácia je zároveň online súťaž. Každý kto nahrá svoju fotografiu, prípadne okomentuje či „lajkne“ pridané fotografie, môže hrať o vecné ceny. Odmeňovanie je rozdelené do viacerých úrovní, aby mal každý šancu vyhrať. Prvú cenu získa ten, koho nahraná fotografia získa najviac „lajkov“. Na týždennej báze budú odmeňovaní tí, ktorých fotografie zaujmú našich olympionikov. Oni osobne vyberú každý týždeň 5 top fotografií. Súťaž bude trvať do 28. februára 2014 a aktuálne informácie bude možné sledovať na fanúšikovskej Facebook stránke Slovenského olympijského výboru:

https://www.facebook.com/Slovensky.olympijsky.vybor

Každý kto nahrá svoju fotografiu do aplikácie, môže následne túto fotografiu s odznakom podpory nášho olympijského tímu využiť ako svoju profilovú fotografiu.

Link na Facebook aplikáciu:

https://www.facebook.com/Slovensky.olympijsky.vybor/app_1454360251443390

O Slovenskom olympijskom výbore

Slovenský olympijský výbor (SOV) vznikol na ustanovujúcom zasadnutí 19. decembra 1992. SOV sa stal jedným z dvoch nástupcov Československého olympijského výboru (ČSOV). Jeho riadne uznanie za plnoprávneho člena medzinárodnej olympijskej rodiny schválilo 101. zasadnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) 24. septembra 1993 v Monte Carle.

Aktivity SOV stoja na dvoch kľúčových pilieroch. Na uchovávanie olympijského dedičstva a šírenie kľúčového posolstva je zameraný prvý pilier, ktorý sa aplikuje v praxi vďaka Programu výchovy športom a k športu a Programu olympijskej výchovy. Druhý pilier je Olympijská výnimočnosť – Športový program SOV. Jeho významná úloha je koordinácia športovej prípravy Slovenského olympijského tímu a príprava účasti na olympijských hrách a ďalších svetových a európskych olympijských podujatiach.

Medzi kľúčové projekty SOV patria Olympijské festivaly Slovenska, Olympijský odznak všestrannosti a Olympijský top tím Slovensko. Aktivity SOV sú širokospektrálne pre všetky vekové kategórie. Nadväzujú na poslanie SOV a sú vyjadrené v slogane „Sme jeden tím”.SOV dlhodobo spolupracuje s 20 regionálnymi olympijskými klubmi, s mestami a obcami, vyššími územnými celkami, školami všetkých stupňov, so Slovenskou asociáciou športu na školách i so združením Jednota dôchodcov Slovenska. SOV si získava čoraz väčšiu priazeň dobrovoľníkov.

www.olympic.sk

www.facebook.com/Slovensky.olympijsky.vybor