Slováci objavili čaro wellness hotela Alexandria v Kúpeľoch Luhačovice

0
1279

Medziročný nárast slovenskej klientely až o neuveriteľných 70 % zaznamenal vlani luxusný ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel, v najnavštevovanejších moravských kúpeľoch v Luhačoviciach. Spolu služby hotela využilo v minulom roku viac ako 600 Slovákov. Zároveň sa zvýšil počet hostí zo Slovenska aj v celých kúpeľoch  a to až o 40 %. Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice) a.s. tak v roku 2013 navštívilo spolu 1500 slovenských klientov. Celkovo vlani prekročil počet návštevníkov 30 000, čo bolo o 1500 viac ako rok predtým. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

Riaditeľka hotela  Alexandria Miloslava Fialová k tomu poznamenala: ,,Naši východní susedia zo Slovenska objavili čaro Luhačovíc a prichádzajú najmä na predĺžené víkendy. Veď z Bratislavy je to k nám len 1,5 hodiny autom. Aj keď najčastejšími klientmi hotela Alexandria sú domáci, Slováci patria spolu s Rakúšanmi a Izraelčanmi medzi najvýznamnejších zahraničných návštevníkov. Lákadlom je najväčšie a najluxusnejšie wellness centrum v Luhačoviciach, ale aj vyhlásená Francúzska reštaurácia, či prvorepubliková atmosféra hlavnej budovy s historickým nočným klubom. V poslednej dobe sme tu privítali, okrem politikov, aj také umelecké osobnosti ako Jiří Stivín, Miroslav Dvorský, Gabriela Demeterová, Sophia Jaffé, Soňa Valentová, Miloslav Mejzlík, Hana Gregorová, Ondřej Brzobohatý, Dušan Jamrich, či Iveta Weissová. O pohodlie návštevníkov sa stará 59 zamestnancov hotela.“

Dodala, že v minulom roku využilo služby wellness centra hotela Alexandria 11 000 osôb. Hotel opäť sprístupnil letnú terasu na slnenie a rozšíril aj ponuku masáží. ,,Na tohtoročnú sezónu pripravujeme špeciálnu čínsku energetickú masáž a masáž vonnou sviečkou (Candella masáž). Wellness centrum bude možné prenajať aj pre uzavretú spoločnosť a ponuku služieb rozšírime aj o nočné saunovanie. Pýchou nášho hotela je vyhlásená Francúzska reštaurácia. Z jedálneho lístka má najväčší úspech flambovaný Chateaubriand s grilovanou záhradnou zeleninou a tiež tradičné  flambované palacinky. Ako zakončenie menu volia hostia šambrovaný, čiže nad otvoreným ohňom nahriaty koňak. Veľmi obľúbené sú aj pravidelné mesačné gastronomické akcie, s prípravou jedál pred hosťami,“ povedala M. Fialová.

Luxusný ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel bol otvorený v roku 1939 a tento rok oslavuje 75. výročie. Staviteľom a pôvodným majiteľom bol Ing. Alexander Lozovský, jedna z najvýznamnejších osobností českého a slovenského stavebníctva 30. a 40. rokov minulého storočia. Svoj luhačovický hotel poňal v duchu svetových kozmopolitných letovísk ako rozľahlú romantickú stavbu s antickými prvkami.

Hotel je tvorený dvoma navzájom prepojenými objektmi. Hlavná budova hotela nezapiera zrod za prvej republiky. Hostia v nej nájdu pôvodnú obľúbenú Francúzsku reštauráciu s gurmánskymi špecialitami, i nočný klub, ktoré neodmysliteľne patria k histórii tohto slávneho hotela. Moderná časť je reprezentantom súčasnej generácie najmodernejších kúpeľných zariadení európskeho wellnessu. Skladá sa zo štvorposchodovej nadzemnej časti a dvoch suterénnych podlaží, v ktorých sa nachádza wellness centrum navodzujúce štýl starorímskych kúpeľov. Architektúra nadzemnej časti v tvare zrezaného ihlanu na obdĺžnikovom pôdoryse je tvarovo inšpirovaná starovekými palácmi. Izby sú zariadené moderne, ale aj s prvorepublikovým šarmom. Zatiaľ čo izby v historickej časti sú ladené v štýle 30-tych rokov minulého storočia, moderné  časti zdobia repliky suvenírov z ťažení Alexandra Veľkého.Wellness centrum Spa Alexandria ponúka širokú škálu zážitkových a originálnych procedúr na regeneráciu tela i duše a pre starostlivosť o zdravie prírodné uhličité kúpele v tunajšej jedinečnej liečivej vode. Je v ňom bazén, whirlpool, Kneippov chodník, štyri parné kúpele s rôznymi teplotami (parná, bylinková, soľná a laconium), fínska sauna, relaxačné vyhrievané lavice a odpočinkové zóny.

Jednolôžkové izby sú bez príplatku. Magnetom je voľný vstup do wellness centra v štýle starorímskych kúpeľov, ktorý zahŕňa rad relaxačných procedúr. Nechýba ani pravidelný kultúrny program vo vyhlásenom nočnom klube s prvorepublikovou atmosférou. Samozrejmosťou je požičanie županu, či WIFI na izbe zdarma. Hotel je mimoriadne obľúbený pre konanie firemných akcií, seminárov, kongresov a konferencií.

Kúpele Luhačovice, a.s. pripravili na rok 2014 širokú ponuku liečebných, regeneračných, relaxačných a wellness, víkendových, rekondičných pobytov a pobytov pre deti. V hoteli Alexandria poteší dámy nový, len pre ženy špeciálne zostavený pobyt ,,Wellness-pohyb-zdravie“. Ide o týždenný pobyt pod vedením profesionálneho trénera, s lekárskou konzultáciou a diagnostikou zdravotného stavu. Na každý deň je stanovený špeciálny program a počas celého pobytu je podávaná vyvážená strava podľa zásad zdravej výživy. Novinkou tohtoročnej sezóny je pobyt Liečba & Wellness, ktorý ponúka spojenie plnohodnotného liečenia v najlepšom liečebnom zariadení v hoteli Palace**** a welness pobytu v hoteli Alexandria. Program je upravený tak, že dopoludnia sa hostia liečia  a zvyšok dňa využívajú wellness služby. Hostia sa môžu tešiť aj na tradičné vianočné  a silvestrovské pobyty. Vlani však boli už v polovici novembra vypredané, preto si ich treba rezervovať včas.