Selský Dvůr obsadia českí hokejoví reprezentanti, majú sa na čo tešiť

0
1196

Českí hokejisti majú ,,našliapnuté“ k víťazstvám na Majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré budú od 1. do 17. mája v Prahe a Ostrave. Všetko sa rozhodne iba na ľade, pretože zázemie, aké budú mať k dispozícii, im môže (a časť aj bude) závidieť väčšina občanov strednej Európy. Postará sa o to spoločnosť SIVEK HOTELS, ktorá sa stala oficiálnym organizátorom ubytovania na Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji 2015 a to nielen českého tímu. V pražskom Hostivaři vyhradila pre český národný tím štvorhviezdičkový hotel Selský Dvůr (Sedliacky Dvor). Okrem hokejistov a realizačného tímu, dovnútra neprekĺzne ani myš. Hotel bude po celý čas trvania majstrovstiev pre verejnosť uzavretý. Možno aj škoda, lebo Selský Dvůr je najobľúbenejším hotelom slovenskej klientely a iste by jeho hostia radi pozdravili Jágra a spol. osobne, napríklad pri raňajkách. Každý však pochopí, že po ťažkých zápasoch mužstvu naviac dobre padne kľud, umocnený pohodou zo špičkových služieb.

Na čo sa teda môžu hokejisti tešiť? Určite na odpočinok, regeneráciu a dobré jedlo. Hovorí Viliam Sivek, jr., výkonný riaditeľ siete SIVEK HOTELS: ,,Všetky izby sú veľmi komfortne vybavené, spí sa na luxusných matracoch od firmy Magniflex, ktoré majú najvyššiu zdravotnú certifikáciu a pri odpočinku dochádza k uvoľneniu svalov a kĺbov. Býva pravidlom, že človek sa zobudí v rovnakej polohe ako zaspal, pretože telo necíti žiadny otlak a nemá potrebu sa v spánku otočiť. Hráči budú využívať špeciálne služby nášho hotela, rozšírené pre túto príležitosť pre ich regeneráciu. Pripravené sú masérske stoly, sauna, knaip, lokálny ochlazovač na nastrelené členky, mrazničky s ľadom od firmy Bidvest.

Hotel sme prispôsobili bezpečnostnému režimu, pripravená je polícia i ochranka. Všetky osoby vstupujúce dnu sú kontrolované a pokiaľ nie sú na guest liste, alebo nemajú akreditáciu, nie sú vpustení. Pre najlepších hokejistov varí najlepší šéfkuchár. U nás je to Patrik Bečvář, najlepší kuchár roku 2013-14, bol druhý na súťaži Najlepší mladý kuchár sveta (San Pellegrino Young Chef 2015) a varil napríklad aj pre Baracka Obamu a George Busha  spoločne s ďalšími celebritami. A to má iba 27 rokov. Jedálniček je prísne strážený a zahŕňa požadovaný počet kalórií v zápasové aj nezápasové dni. O úrovni špecialít sa budú môcť presvedčiť aj naši hostia. Hneď po majstrovstvách sveta urobíme v dňoch 18.5-10.6. 2015 akciu s názvom Mať sa tak raz ako reprezentant, keď si hostia budú môcť vyskúšať práve tie jedlá a služby, ktoré boli podávané českej hokejovej reprezentácii. Pre kvalitu a výnimočnosť robíme aj veci navyše. Zohnali sme bio mäso z farmy Loužná, čerstvé ryby nám dodáva Bidvest. Nemožno zabudnúť ani na pomoc nášho významného partnera – firmy Ovocie a Zelenina Šandera, ktorá nám zabezpečuje prémiové ovocie a zeleninu.

Poukazuje aj na to, že medzi mestami Praha a Ostrava je zabezpečená autobusová, vlaková aj letecká doprava s dojazdom od 45 min. do max. 4 hodiny, podľa zvolenej dopravy. Návštevníci sa môžu ubytovať v hoteloch od najluxusnejších, cez cenovo dostupnejšie, až po najlacnejšie kategórie. Zo siete SIVEK HOTELS sú v ponuke hotely v Prahe – Kampa Stará Zbrojnice****, William ***+, Melantrich*** a Harmony***. Ubytovacie kapacity  sa nachádzajú v lokalitách s vynikajúcou dopravnou dostupnosťou k O2 Aréne v Prahe a ČEZ Aréne v Ostrave. Pre návštevníkov spoločnosť pripravila bohatý sprievodný program s atrakciami a exkurziami. V ponuke sú napríklad poznávacie balíky Židovská Praha, Praha stovežatá, Praha po stopách rytierov, Prehliadka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-mesto Unesco, Karlštejn a iné.

Spoločnosť SIVEK HOTELS je oficiálnym incomingovým partnerom hokejových majstrovstiev sveta. Zabezpečuje ubytovanie a stravovanie všetkých hráčov, ich partneriek, rozhodcov, delegátov, akreditovaných novinárov a organizuje kongres IIHF aj galavečeru v Španielskej sále Pražského hradu. Pre väčšinu zahraničných návštevníkov sprostredkuje ubytovanie so vstupenkami práve SIVEK HOTELS, ktorá ich mala k dispozícii cca 10 000. Okrem piatich vlastných pražských hotelov (Selský Dvůr, Melantrich, Kampa, Harmony, Wiliam), ich rozmiestňujú aj v ďalších 65 zazmluvnených hoteloch v Prahe a Ostrave. Najväčší záujem je zo Švajčiarska, Nemecka, Ruska, Lotyšska a Švédska.

Tohtoročné hokejové majstrovstvá sveta by mali byť najväčšou športovou udalosťou usporiadanou v Českej republike. Organizátori počítajú s návštevnosťou viac ako 600 000 divákov, z toho tretina príde zo zahraničia. Televízne prenosy pôjdu do viac ako 150 krajín a kumulovaná sledovanosť by sa mala blížiť hranici jednej miliardy divákov. Zloženie českého tímu, hlavne hráčov, sa aktuálne dopĺňa. Doteraz sú potvrdení medzi ubytovanými v hoteli Selský Dvůr Vladimír Růžička – hlavný tréner, Martin Loukota – manažér CNT. Ďalej tréneri Jaroslav Špaček, Ondřej Weissmann, Martin Prusek, Jan Procházka (video tréner) a maséri CNT Jaroslav Kugler, Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček. Ďalšie zloženie tímu hotel Selský Dvůr utajuje.

Viliam Sivek – SIVEK HOTELS je rodinná hotelová a gastronomická spoločnosť s viac ako 25-ročnou tradíciou v odbore cestovného ruchu a tímom profesionálov, ktorých každodennou činnosťou je zabezpečiť vysoko kvalitné služby svojim klientom a partnerom. Viliam Sivek, starší má úzky vzťah k hokeju. Kedysi mu patrila hokejová Sparta, s ktorou slávil dva extraligové tituly. Hokej hrali obaja jeho synovia, pritom Michal Sivek to dotiahol až do NHL a dnes pôsobí ako hráčsky agent. Viliam junior zase pracuje v spoločnosti ako výkonný riaditeľ. Hokejové know-how im teraz pomáha dobre zabezpečiť aj tohtoročné majstrovstvá sveta.

SIVEK HOTELS, predtým EuroAgentur Praha, sa v roku 2011 premenovala a pokračuje tak ešte viac v propagácii podnikateľského mena Sivek, ktoré bolo a je v Slovenskej republike v uplynulých viac ako 20 rokoch spájané s odborom hotelierstva a gastronómie. V súčasnosti prevádzkuje SIVEK HOTELS na Slovensku, na základe franšízovej zmluvy, hotel Prameň – Dudince. SIVEK HOTELS vlastní aj incomingovú cestovnú kanceláriu, ktoráročne privezie viac ako 150 000 zahraničných klientov.

Spoločnosť má za sebou rad významných podujatí, ku ktorým bezpochyby patrí organizácia kongresu EASL s 3500 účastníkmi, kompletné zabezpečenie ubytovania pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2004, tradične organizuje Európsky týždeň kvality a ďalšie významné podujatia športového alebo spoločenského zamerania.