Schwarzkopf Looks 2015: Každá žena môže vyzerať ako z titulky časopisu!

0
1023

Čo sa stane, ak spoja sily dvorný kaderník Schwarzkopf Armin Morbach a celebritný fotograf Mario Testino, ktorý zvečnil hviezdy ako Lady Diana, Gisele Bündchen či Madonna? Inšpirujú sa ženami zo svetových metropol a vytvoria štyri nezabudnuteľné looky, ktoré určia trendy v účesoch na rok 2015. Sú medzinárodné, rôznorodé a pritom stále originálne.

„Rob, čo chceš, lebo nič nie je nemožné,“ takto definuje myšlienku celej kolekcie Schwarzkopf Looks 2015 uznávaný fotograf Mario Testino. Po Karlovi Lagerfeldovi sa stal ďalším z umelcov za objektívom, ktorý spoločne s kaderníkom a stylistom Arminom Morbachom vytvoril trendové štýly účesov pre rok 2015. Štyri looky: Micro Fringe, Backcomb Grunge, Pastel Story a Double Square dávajú všetkým ženám bez rozdielu veku možnosť vytvoriť si presne taký štýl, aký sa hodí ich osobnosti.

Ústrednou témou Schwarzkopf Looks 2014 bola „zmena”. Aký pocit a posolstvo vyjadrujú Looks 2015?

ARMIN MORBACH: Tento rok sme chceli ukázať veľmi rozdielne typy žien. Inšpirovali sme sa ženami z Francúzska, Švédska, USA a Ázie, pričom sme chceli upriamiť pozornosť na štýl ulice. Napríklad v Ázii sme vybrali naozaj zaujímavý a netradičný typ ženy, ktorá dokonale zosobňuje štýl žien v Tokiu. Aziatka s vlasmi odfarbenými na blond a fialovými končekmi je síce nezvyčajná, avšak ženy v Tokiu takto naozaj vyzerajú! Mnohé z nich veľmi túžia po blond vlasoch. Pri tvorbe lookov sme si kládli otázku, čo si ľudia obliekajú a ako vyzerá ich celkový styling, keď idú napríklad do nočného klubu.

Pán Testino, aké je podľa vás posolstvo Schwarzkopf Looks 2015? Majú nejakú spoločnú tému?

MARIO TESTINO: Posolstvo je jasné: Urob si účes, na aký máš práve chuť, lebo nič nie je nemožné. Schwarzkopf Looks 2015 ponúkajú každej žene možnosť prispôsobiť sa jej štýlu a osobnosti. Prostredníctvom nových Looks 2015 prezentuje Schwarzkopf trendy aj zo sveta módy. Backcomb Grunge dopĺňa napríklad pripravované kolekcie od Gucci, Louis Vuitton a Saint Laurent. Tento look môže byť nastajlovaný zároveň sexy a divoko, alebo pohodovo a uvoľnene. Princíp „urob si účes, ktorý sa ti hodí” sa dá rovnako aplikovať aj na looky Micro Fringe, Pastel Story a Double Square.

Na prvý pohľad vyzerajú jednotlivé looky veľmi rozdielne. Je nejaký prvok, ktorý ich spája?

ARMIN MORBACH: Pred vytvorením lookov vždy veľmi pozorne sledujeme dianie na prehliadkových mólach i v uliciach. Napríklad Pastel Story môžete vidieť na módnych prehliadkach, okrem iného aj značky Bottega Veneta. Ženy zosobňujúce štýl ulice obľubujú mierne rozstrapatený Double Square, čo sme často videli v Londýne. Naše účesy sú tento rok dokonale trendové. Tmavé vlasy a krátku ofinu sme si všimli aj na prehliadke Marca Jacobsa, avšak v tom čase sme už mali look Micro Fringe vytvorený.

Je v súčasnosti ešte nejaký populárny trend v oblasti účesov?

ARMIN MORBACH: Áno, vlasové strihy sa stávajú stále viac a viac dôležité a v súčasnosti opäť hrajú hlavnú rolu. Na to sme chceli poukázať aj v lookoch, pretože jedna vec je istá: každá žena si môže nechať zafarbiť vlasy, alebo to urobiť sama doma, ale účes bude vyzerať naozaj skvele len vtedy, pokiaľ bude mať dobrý a správne zvolený strih.

 

Micro Fringe

Čo je charakteristickým znakom pre Micro Fringe, od techniky strihu až po farbu?

ARMIN MORBACH: Najdôležitejšia charakteristika Micro Fringe je super krátka ofina. Farba by mala byť ideálne modro-čierna, čo zaručí esteticky korektné orámovanie tváre.

Čo je pre tento look dôležité?

ARMIN MORBACH: Vlasy by mali byť skutočne tmavé a čo najviac hladké, rovné a lesklé. Ofina by mala byť ostrihaná veľmi precízne.

Micro Fringe je veľmi lineárny look. Aká štruktúra vlasov a dĺžka sa pre tento look najlepšie hodí?

ARMIN MORBACH: Vlasy by mali byť predovšetkým tmavé a v ideálnom prípade aj husté a rovné – také, aké majú latinskoamerické ženy, Francúzky a Španielky. Dĺžka vlasov môže byť naozaj rôznorodá! Micro Fringe vyzerá skvele na úplne krátkych vlasoch i na vlasoch ostrihaných pod uši. Rovnako dobre však Micro Fringe vyznie aj s vlasmi po ramená, prípadne ešte dlhšími.

Čo je najdôležitejšia vec na Micro Fringe looku?

ARMIN MORBACH: Prostredníctvom Micro Fringe looku môže žena vyjadriť svoju osobnosť. Hodí sa kreatívnym ženám, ktoré sa zaujímajú o módu. Ak niekto nerád vytŕča z radu, tento účes nie je preňho.

Pre aký typ ženy je Micro Fringe vhodný?

MARIO TESTINO: Pre tento look je potrebná výrazná tvár – Micro Fringe ju totiž orámuje ako umelecké dielo. Zvýrazní črty tváre a podčiarkne jej osobité charakteristiky. Krátka ofina a hladká štruktúra vlasov upriami pozornosť na krásne oči, unikátne ústa alebo klasicky pekné črty. Tento look je o sebavyjadrení. S krátkou ofinou môže žena vyzerať pohodovo, tajomne, drsne či elegantne.

Odporúčate tento look žene s výraznými črtami, napríklad výrazným nosom či veľkými očami, alebo žene s menej výraznými črtami?

ARMIN MORBACH: Podľa mňa môže Micro Fringe look nosiť každý. Výnimočne dobre vyzerá s plnšou tvárou alebo výraznými lícnymi kosťami.

Sú nejaké celebrity, ktorým by sa podľa vás tento look hodil? Alebo inak, neinšpirovala nejaká hviezda tento look?

ARMIN MORBACH: Angelina Jolie by vyzerala skvele s Micro Fringe lookom a taktiež by to bol dokonalý look aj pre Millu Jovovich. Obidve tieto ženy sú silné osobnosti a majú neuveriteľnú charizmu. Práve takýmto ženám Micro Fringe look pristane.

 

Pastel Story

Čo je charakteristickým znakom pre Pastel Story, od techniky strihu až po farbu?

ARMIN MORBACH: Pastel Story je veľmi jemný a prirodzený look. Krásne a dlhé blond vlasy pôsobia v kombinácii s pastelovými odtieňmi veľmi sviežo a mladistvo. Pre dokonalosť stačí už len naniesť trochu maskary – a hotovo! Tento look sa dá urobiť na viacero spôsobov, čím sa zmení jeho celkový charakter. Ak ho skombinujete s jednoduchým outfitom, výsledok bude romantický a prirodzený. Ak si však oblečiete pestrofarebný kabát, zaručene pritiahnete pozornosť. Nech si už zvolíte akúkoľvek pastelovú farbu vlasov, vždy siahnite po jemných odtieňoch. Moja obľúbená farba je ružová, pretože tvári veľmi pristane. Rovnako vynikne v blond vlasoch vyzerá aj žltá farba. Strih vlasov by mal pôsobiť trochu neuhladene, čo možno docieliť použitím púdra na vlasy.

Čo vás inšpirovalo pri Pastel Story?

ARMIN MORBACH: Veľa ľudí má farebne výrazné vlasy – žiarivé farby sú rozšírené napríklad aj medzi blogermi. Odtiaľto pramení aj naša inšpirácia pri tvorbe Pastel Story. Na fotení sme si dokonca všimli, že dievčatá tento look veľmi baví. Naša modelka bola stále usmiata, dokonca si začala vlasy sama zapletať, čo pramene v pastelových odtieňoch krásne podčiarklo.

Aké posolstvo tento look vystihuje? Čo by ním chceli ženy vyjadriť?

ARMIN MORBACH: Tento look je veľmi dievčenský a romantický, no zároveň sa veľmi hodí aj k vyslovene rokenrolovému outfitu, vďaka ktorému bude look vyzerať mladistvo a cool.

V čom je Pastel Story výnimočný?

MARIO TESTINO: Tento look dokáže zjemniť jednoducho každý štýl. Vďaka tlmeným farebným akcentom Pastel Story lichotí každej žene a každému typu vlasov. Tento look mám naozaj rád! Pár farebných akcentov vo vlasoch dokáže účes oživiť – netreba robiť žiadne veľké zmeny či už v podobe úplne nového strihu alebo farby vlasov.

Ako rôzne odtiene farby vo vlasoch ovplyvnia styling? Je potrebné byť viac konzervatívny?

ARMIN MORBACH: Vôbec nie. Už samotný look je pomerne konzervatívny, čo sa dá jednoducho zmeniť legínami a teniskami. K tomuto looku sa hodí výrazná linka okolo očí a jemný rúž či svetlý lesk na pery.

Pre aký typ ženy je tento look vhodný?

ARMIN MORBACH: Myslím si, že ženy podobné Care Delevingne by v looku Pastel Story vyzerali fantasticky.

 

Double Square

Čo nám prezradíte o Double Square looku?

MARIO TESTINO: Tento look je nápadný a moderný. Charakteristický je preň silný kontrast a farby, ktoré na prvý pohľad pôsobia dvojrozmerne – tento koncept bol predstavený v módnych kolekciách od Emanuel Ungaro, Céline a Marni. Rozstrapatené končeky a kontúry skombinované s ombré zafarbením zjemňujú silný kontrast looku.

Mohli by ste v krátkosti tento look opísať a zamerať sa na techniku strihu, farbu a charakteristické znaky?

ARMIN MORBACH: Double Square je veľmi moderný look, no trochu mi pripomína aj 80. roky. Tento look má v sebe niečo francúzske. Milujem, keď má žena zafarbené vlasy napríklad načerveno a zvnútra ich má o dva odtiene tmavšie. Taktiež sa mi veľmi páči vosková štruktúra Double Square looku. Účes by mal vyzerať ako z predošlého dňa – nikdy nie príliš uhladený. Viem si živo predstaviť, že by v tomto účese po ulici kráčala Johanka z Arku. Podľa mňa sa tento trochu rebelský a vzdorovitý look mimoriadne hodí emancipovaným ženám.

Výrazný a neuhladený: sú tieto charakteristiky neoddeliteľnou súčasťou looku?

ARMIN MORBACH: Rozstrapatenosť je naozaj dôležitá. Kaderník by pre vytvorenie tohto strihu mohol použiť dokonca aj nôž. Tento look nemá v podstate žiadne hrany – vlasy sú buď rozstrapatené alebo špicaté. Double Square by v žiadnom prípade nemal vyzerať uhladene!

Čo o žene tento look prezradí?

ARMIN MORBACH: Tieto ženy chcú vystúpiť z davu, čo sa im určite vďaka intenzívnym farbám v tomto looku aj podarí. Double Square potrebuje výrazný kontrast červenej s čiernou, alebo blond s inou farbou. Ženy, ktoré nosia Double Square, netrápi, či im tento look podľa ich polovičky pristane alebo nie. Tieto ženy pútajú veľa pozornosti a každý sa za nimi otáča.

Aký outfit sa k tomuto looku hodí?

ARMIN MORBACH: Tento look si viem prestaviť napríklad na architektke z New Yorku, ktorá sebavedomím pripomína dievčatá, ktoré fotografoval Helmut Newton. K Double Square looku žene pristane štýlový čierny kostým, ale aj jasne červené večerné šaty s výrazným rúžom. Tento look je pre ženy, ktoré chcú svojim stylingom niečo povedať. Double Square tvoria čisté línie, ktoré však rozbíja rozstrapatený vzhľad looku.

Aký make-up k nemu odporúčate?

ARMIN MORBACH: Pri tomto looku môže byť make-up naozaj výrazný. Navrhoval by som čierne linky okolo očí bez splývajúcich očných tieňov skombinované s čiernym lakom na nechty alebo niečím podobne punkovým, no prezentovaným elegantným spôsobom. Pery by som pri tomto looku nezvýrazňoval, v centre pozornosti by mali byť jednoznačne oči.

 

Backcomb Grunge

Čo je charakteristickým znakom pre Backcomb Grunge, od techniky strihu až po farbu? ARMIN MORBACH: Tento look sa nosí s blond farbou, ideálne čo najsvetlejším odtieňom. Vlasy by mali byť na zadnej časti hlavy vždy natupírované a zopnuté do voľného a nízko umiestneného copu. Tento look môžete nosiť s cestičkou na stred i nabok. V každom prípade, vlasy by mali byť pri tvári rovné a ich dĺžka by mala siahať minimálne po ramená.

Backcomb Grunge: Čím sa tento look vyznačuje?

ARMIN MORBACH: Tento look dokáže premeniť úplne obyčajnú blond farbu na niečo skutočne unikátne. Backcomb Grunge by skvele vyzeral na peknej blondínke so svetlejším obočím.

Aký druh blond farby je pre tento look najvhodnejší a aká minimálna dĺžka vlasov je potrebná?

ARMIN MORBACH: Farba je veľmi dôležitá. Potrebujeme svetlú a jasnú blond, ktorá má však matnú textúru a pôsobí trochu popolavo. Tento look výborne vyzerá aj v červenej či hnedej farbe. Na to, aby bolo možné vlasy bez problémov spojiť pri zátylku do copu, musia mať minimálne aspoň dĺžku po ramená. Proporčne bude účes vyzerať mimoriadne dobre, ak sú vlasy ešte o 10 až 20 centimetrov dlhšie.

Odfarbovanie a tupírovanie dáva vlasom zabrať. Akú vlasový starostlivosť by ste odporúčali, aby vlasy ostali jemné a lesklé?

ARMIN MORBACH: To je pravda. V žiadnom prípade by ste nemali tupírovať odfarbené vlasy každý deň, avšak ak si chcete natupírovať vlasy na sobotňajšiu párty, určite sa nemáte čoho báť. Ak zároveň používate napríklad essence Ultime Omega Repair sérum, poskytnete vašim vlasom extra starostlivosť. Odporúčam tupírovať vlasy s kefou namiesto hrebeňa, ktorý vlasy oslabuje rýchlejšie.

Aký štýl sa hodí k Backcomb Grunge?

ARMIN MORBACH: Skutočne harmonický vzhľad vytvoríte skombinovaním looku s módou 60. a 70. rokov. Účes bude vyzerať skvele aj skombinovaný s jednoduchými pánskymi džínsami, tričkom a červeným rúžom.

Backcomb Grunge trochu pripomína Brigitte Bardot. Je to tak?

ARMIN MORBACH: Nemýlite sa, naozaj sme sa inšpirovali érou Brigitte Bardot! Avšak v tom čase malo aj tento účes veľa brunetiek – Sophia Loren alebo Gina Lollobrigida.

Čo podľa vás tento look stelesňuje?

MARIO TESTINO: V neskorých 90-tych rokoch bol grunge spôsob života. Ľudia si vtedy nezakladali na úspechu a postavení. Grunge reprezentoval hnev a dezilúziu Generácie Y, ktoré boli prenesené do módy, hudby a životného štýlu. V súčasnosti je to inak. Mladí ľudia sú ambiciózni a túžia po úspechu. Grunge je stále prítomný aj v súčasnosti, no skôr v podobe imidžu, než životného štýlu.

Aké sú vaše kritériá pri výbere modeliek? Rôznia sa v závislosti od toho, či ide o fashion alebo beauty fotenie?

MARIO TESTINO: Medzi fashion a beauty fotením je obrovský rozdiel. Pri fotení pre kozmetické a vlasové produkty sa všetko točí okolo tváre a vlasov. Modelky fotím viac zblízka a dokonca aj najmenšie detaily musia byť dokonalé. Keď robím módne fotenia, dôležitý je celkový look.

Ako by ste zosumarizovali looky?

ARMIN MORBACH: Vďaka týmto stylingom môže vyzerať každá žena ako z titulky časopisu. Túto ideu sme mali tento rok pri vytváraní lookov neustále na pamäti. Obzvlášť ju zdôraznil Mario Testino na svojich fotografiách. Vďaka nemu môžeme teraz každej žene ukázať: „Pozri, takto môžeš vyzerať aj ty”! Živo si viem predstaviť dokonale oblečenú ženu s Double Square účesom ako sedí večer v reštaurácii. Vďaka tomuto výnimočnému looku bude stredobodom pozornosti. Každá žena môže pôsobiť ohromujúcim dojmom! Jednoducho povedané: s týmito lookmi sa môže cítiť každá žena ako hviezda v žiari reflektorov.

Ktorý z týchto lookov je váš obľúbený?

MARIO TESTINO: Nemám jeden obľúbený look. Páči sa mi individualita a dokonalé splynutie looku s unikátnou osobnosťou ženy.

Na prvý pohľad pôsobia looky pomerne výrazne a nie každá žena bude mať odvahu ich nosiť. Ako môžu byť prispôsobené pre bežné nosenie a konzervatívnejšie prostredie?

ARMIN MORBACH: Lookmi sa môže žena inšpirovať, nemusí sa ich snažiť kompletne napodobniť. Vyskúšať môže napríklad krátku ofinu z looku Micro Fringe. Červenovlásky si môžu nafarbiť vnútornú stranu vlasov na čierno. Skúste sa s lookmi trochu pohrať podľa svojho vlastného štýlu! Výsledkom bude jemnejšie prevedenie lookov, ktoré je vhodné aj na bežný deň, no zároveň je stále veľmi trendy.

V čom je Mario Testino výnimočný? Čo sa vám na ňom páči a čo pre vás znamená?

ARMIN MORBACH: Mario Testino vie presne, čo robí. Každý pozná jeho portréty hercov. Každý pozná jeho fotografie celebrít. Tento rok sme chceli, aby boli všetky looky individuálne, no zároveň, aby pripomínali fotografie na titulke časopisu. Preto sú všetky fotografie napríklad rovnako orezané. Každá z nich má vyzerať ako fotka z titulky.

Chceli by ste byť súčasťou niektorého z fotení Maria Testina?

ARMIN MORBACH: Prirodzene, veľmi by som chcel byť na fotení s Lady Dianou. V súčasnosti je to naozajstná klasika. Možno v tom čase by sa mi to zdalo byť nudné, no keď sa teraz obzriem späť, považujem to za jej najikonickejšie zobrazenie. Všetky fotografie Maria Testina sú ikonické, nielen tie s Dianou.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva takmer 50 000 pracovníkov. V roku 2014 dosiahol tržby vo výške

16, 4 mld. eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,6 mld. eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slovensko predáva viac ako 50 značiek a dnes spoločnosť zamestnáva 1 600 pracovníkov.