Predvianočné upratovanie v malíčku

0
1270

Patríte k tým, ktorí chcú predvianočné upratovanie stihnúť ešte pred svätou Luciou alebo si všetko nechávate na poslednú chvíľu? Nech už je váš systém upratovania akýkoľvek, zopár trikov a rád, ako si upratovací deň urýchliť príde vždy vhod. 

Dobrý plán je základ

Naša rada číslo jeden znie – zvoľnite. Nemusíte všetko stihnúť za jeden deň. Radšej si upratovanie rozplánujte na viac dní. Zároveň je dobré si premyslieť, ktorou miestnosťou začať. Ak sa chystáte v kuchyni ešte piecť, nechajte si ju až nakoniec. Dôležité je, aby ste si vychutnali predvianočnú atmosféru aj inak ako s handrou v ruke.

Nepridávajte si prácu navyše

Na rozdiel od našich maminiek a babičiek máme to šťastie, že si nemusíme miešať vlastné čistiace prípravky a okná nemusíme leštiť starými novinami. Na trhu nájdeme praktické a osvedčené prípravky, ktoré si poradia s najrôznejšími druhmi nečistôt. A niektoré zvládnu vyčistiť a naleštiť aj niekoľko rôznych povrchov naraz! Napríklad Clin Multi-Shine prináša dokonalý lesk pre viac ako 25 rôznych povrchov, ako napríklad sklo, drevo, kov, oceľ, kameň, keramiku alebo plast, gumu, či kožený nábytok. Sklenené plochy stačí nastriekať prípravkom na umývanie okien značky Clin. Zvoliť si môžete medzi príjemnou vôňou Clin citrus alebo Clin so silou ovocného octu.

Keď už máme okná čisté je čas vrhnúť sa na záclony.  Tie, rovnako ako aj závesy, perte ideálne pri 30˚C, aby ste predišli ich vyblednutiu či mechanickému poškodeniu vlákien. Je odporúčané zavesiť ich hneď po vypraní, pokým sú ešte vlhké. Zabezpečíte tak, že budú krásne uhladené bez vyčerpávajúceho žehlenia.

Dôkladná očista toalety a kúpeľne

Pomyseľnou bodkou za veľkým upratovaním predstavuje čistenie toalety a kúpeľne –   miestností, v ktorých si obzvlášť potrpíme na čistotu. Ak nechcete aby vôňu vianočného pečiva vystriedal nepríjemný zápach z kúpeľne, určite nezabúdajte pri upratovaní ani na prevenciu proti plesniam. Práve tie bývajú častým problémom v kúpeľniach, keďže vznikajú vplyvom nadmernej vlhkosti vzduchu. Nastriekajte Bref proti plesniam na rizikové miesta akými sú špáry okolo vane, kachličiek alebo  sprchového kúta. Použite ho predtým, než začnete  s upratovaním s bežným prípravkom na umývanie kúpeľne, aby prípravok mohol zaúčinkovať. Prípravok používajte aj preventívne, aby ste predišli možným plesniam.

V prípade, že bojujete často v umývadlách, vaniach a WC s vodným kameňom, vyskúšajte Bref Kúpeľňu alebo extra silný Bref Power, ktorý ho účinne odstránia a zanechávajú v kúpeľni oslnivý lesk. Ak tieto čističe používate pravidelne, predchádzate usadzovaniu vodného kameňa a škaredým škvrnám od vody.

A na záver dezinfekcia v podobe odstránenia škodlivých baktérií, ktoré sa zvyknú množiť v záchodovej mise a sú taktiež zdrojom nepríjemného zápachu. Voľte opäť špecializované prípravky na intenzívne čistenie, ako je napríklad extra silný Bref Max White. Na udržiavanie hygienickej WC misy používajte WC bloky – novinkou je Bref Blue Aktiv, ktorý vďaka sile modrej vody čistí toaletu aj medzi spláchnutiami