Domov Komerčné články Nová kolekcia drevených podláh Småland od spoločnosti Kährs predstavila dekory inšpirované nespútanou...

Nová kolekcia drevených podláh Småland od spoločnosti Kährs predstavila dekory inšpirované nespútanou švédskou krajinou.

Småland je provinciou na juhu Švédska, ktorá je známa najmä svojimi rozsiahlymi lesmi a viac ako päťtisíc jazerami. Práve v tejto provincii bola založená aj spoločnosť Kährs. Práve divoká krása mohutných lesov, ktoré sú opradené rôznymi mýtmi a povesťami, bola inšpiráciou pri tvorbe novej kolekcie Småland z dubového dreva Kinda. Farebná škála znázorňuje dvanásť odtieňov jednotlivých farieb magického lesa.

Podlahy z dubového dreva patria medzi najobľúbenejšie pre svoju pevnosť, odolnosť a kvalitu. O dlhej životnosti svedčí aj 30 ročná záruka, ktorú ponúka spoločnosť Kährs na svoje dubové podlahy.

Jednoliaty povrch s nápadnou štruktúrou dreva

Každá doska kolekcie Småland je ošetrená na základe jej unikátnej kompozície uzlov, štruktúry a prasklín. Výsledkom tohto jedinečného výrobného procesu je jednoliaty povrch dynamickým efektom, ktorý mení svoj vzhľad podľa dopadu svetla a uhla pohľadu. Pre všetkých 12 farebných prevedení je charakteristická veľmi výrazná štruktúra dreva, množstvo sukov, trhlín a nepravidelností. Prirodzený vzhľad a nápadná štruktúra dreva podčiarkuje jej jedinečnosť.

Jednolamelové drevené dielce s hrúbkou 15 mm disponujú nášľapnou vrstvou z dubového dreva s hrúbkou 3,5 mm. Stredná vrstva je vyrobená z borovicového dreva, protiťah z ihličnatých drevín.

Povrchová úprava pre dlhšiu životnosť

Údržba drevených podláh Kährs je veľmi jednoduchá. Povrch lamiel je štruktúrovaný, morený a chránený prírodným olejom Kährs. Lakované podlahy si vďaka špeciálnemu vrstveniu lakov (až 5 vrstiev bez medzibrusu) zachovávajú prirodzený vzhľad a štruktúru a zároveň sa vyznačujú mimoriadne pevným a odolným povrchom. Lak je technologicky vytvrdený UV žiarením, vysoko odolný proti poškriabaniu. Vďaka jeho pružným vlastnostiam nevznikajú praskliny ani v prípade pádu ťažkých predmetov.

Geniálne jednoduchý zámok Woodloc®

Nášľapné vrstvy podláh Kährs sa kladú tak, aby vytvárali homogénny obraz. Pomocou zámkového spoja Woodloc® možno dosiahnuť absolútne rovný povrch, ktorý zaručuje tiež vysokú pevnosť v ťahu. Lamely sa pri uzamknutí medzi sebou vzájomne sťahujú a nedochádza tak k vzniku dilatačných škár, čo je ideálne pre dosiahnutie jednoliateho vzhľadu. Jednotlivé diely nemožno na ploche od seba rozoznať, podlaha preto pôsobí veľmi harmonicky. Podlahy Kährs možno bez problémov klásť i na podlahové vykurovanie, a to ako plávajúcim spôsobom kladenia, tak i celoplošným lepením.