Nemocnica Košice-Šaca začala s výstavbou moderného operačného centra

0
1737

Nemocnica Košice-Šaca, ktorá patrí do skupiny zdravotníckych zariadení Unipharma, začala s realizáciou stavebných prác na prístavbe, ktorá bude slúžiť novému a modernému operačnému centru. Trojpodlažná budova bude napojená na lôžkovú, ale aj komplementárnu časť nemocnice.

Na troch podlažiach modernej prístavby bude situovaných päť operačných sál s kompletným príslušenstvom, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a centrálna sterilizácia. Nový projekt má ambíciu zlepšiť pracovné podmienky zdravotníckeho personálu, priniesť lepšiu dostupnosť chirurgických zákrokov pre pacientov a pomôcť pri kontinuálnom napredovaní Nemocnice Košice-Šaca. Ukončenie výstavby je naplánované na apríl 2015.

„Výstavbou reagujeme na identifikovanú potrebu neustáleho zlepšovania zdravotnej starostlivosti a v konečnom dôsledku sú všetky takéto kroky orientované na pacienta, jeho zdravie či jeho pohodlie. Dokazujeme, že v zdravotníctve sa dá napredovať, aj keď by sme mohli byť pohodlní a ťažiť z dokázateľne vysokej kvality nášho zariadenia,“ zhodnotil Juraj Vančík, riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca.

Investormi stavby sú spoločnosť FINHOSP, s.r.o., ktorá financuje stavebné činnosti, a samotná Nemocnica Košice-Šaca, ktorej zdroje poslúžia na nákup zdravotníckej techniky. Výstavbu moderného operačného centra realizujú dodávatelia ZIPP BRATISLAVA, spol. s r.o. a STAVOTERM Michalovce, s.r.o.

foto: Nemocnica Košice-Šaca