Hotel KRYM znovu otvoria

0
1255
????????????????????????????????????

V kúpeľoch Trenčianske Teplice s cieľom skvalitňovať svoje služby pristúpili v novembri 2014 k rekonštrukcii kúpeľného hotela KRYM. Pred niekoľkými dňami bola úspešne dokončená a už 2. augusta 2015 čaká hotel znovuotvorenie.
Architektonický fenomén jedného z našich najstarších kúpeľných miest bol v čase svojho otvorenia v roku 1975 najmodernejším a najkomplexnejšie vybaveným liečebným domom v celom Československu.
„V uplynulých mesiacoch prešiel KRYM viacerými zásadnými zmenami, predovšetkým fasády, strechy, terás a interiéru objektu. Zámerom bolo nájsť súlad nových a pôvodných prvkov, z ktorých časť ostala v objekte zachovaná,“ spresnil povahu rekonštrukcie Michal Vojtáš, generálny riaditeľ Kúpeľov Trenčianske Teplice. „Prebehla kompletná výmena okenných a fasádnych plôch, izolácia strechy a terás. Izby a 8 apartmánov bolo – okrem rekonštrukcie sociálnych zariadení, povrchových úprav stien, či výmeny elektroinštalácie – vybavených novým zariadením. Výraznými úpravami prešli aj priestory jedálne – po novom klimatizovanej, vodoliečby či úplne novej recepcie,“ dodal M.Vojtáš. Rekonštrukcia pozitívne ovplyvnila aj úsek poskytovaných procedúr – rozšírili sa niektoré oddelenia balneoprevádzky a zlepšilo sa využitie jej kapacity.
Nový vzhľad hotela so sebou prinesie nielen zvýšený komfort pre ubytovaných hostí, ale tiež zohľadnenie ekonomického a ekologického hľadiska, čo ho posúva bližšie k stavbám rešpektujúcim svetový eko-štandard. Vďaka aplikovaným úpravám dôjde k výraznému zníženiu energetickej náročnosti budovy, a teda aj záťaži životného prostredia. Pre hotel KRYM je charakteristický moderný účelový dizajn izieb. Dovedna bude ponúkať nezmenený počet 298 lôžok v kategóriách comfort a standard.
Multifunkčné priestory denného baru sa budú dať zmeniť na plnohodnotne vybavenú kongresovú miestnosť s kapacitou do 60 osôb, čo je ideálne na menšie alebo stredne veľké firemné, či privátne eventy.
Vďaka výbornej dostupnosti procedúr, lekárskych vyšetrení a prvotriedneho stravovania, ako i priameho prepojenia s vonkajším plaveckým bazénom Grand, vytvára hotel svojim návštevníkom atmosféru pohodlia a pokoja.
„Veríme, že štvorhviezdičková pečať kvality kúpeľného hotela KRYM v kombinácii s ústretovým prístupom nášho personálu a malebným prostredím údolia Trenčianskych Teplíc ešte viac posilnia liečivý efekt tunajších minerálnych prameňov. Našou ambíciou je, aby návštevníci – či už pacienti alebo rekreanti – z Trenčianskych Teplíc odchádzali odpočinutejší, zdravší a aby sa k nám pravidelne vracali,“ uzavrel M.Vojtáš.
Projekt rekonštrukcie kúpeľného hotela KRYM bol realizovaný s podporou EU – Európskeho fondu regionálneho rozvoja.