Grafton Recruitment CEE Salary Survey 2015

0
1468

Personálna agentúra Grafton Recruitment prináša sektorový prehľad platov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. Cieľom je porovnať mzdy v kľúčových oblastiach, ukázať na pozitívne trendy a rast týkajúci sa pracovných pozícií či mzdových ukazovateľov v krajinách V4.
IT a telekomunikácie

Trh práce v oblasti IT a telekomunikácií sa vyznačuje dynamikou a rýchlym rozvojom. Je silne ovplyvnený výstavbou nových globálnych centier technickej podpory v Českej republike a v Poľsku, čo je dôvod, prečo mnoho firiem v týchto krajinách hľadá zamestnancov, špecializujúcich sa na systémovú podporu, vytváranie sietí, virtualizáciu, databázy a pod. Požiadavky na tieto pozície sú stále náročnejšie a prísnejšie. Od kandidátov sa očakávajú skúsenosti s najnovšími technológiami a vynikajúce jazykové zručnosti.

„Nie je žiadnym prekvapením, že skúsení programátori sú už niekoľko rokov nedostatkovým tovarom nielen na Slovensku, ale aj v susedných krajinách. Zamestnávatelia preto často prijímajú uchádzačov, ktorí nespĺňajú do bodky ich požiadavky,“ uviedol Miroslav Garaj, Country Manager Grafton Recruitment na Slovensku.

Zamestnávatelia neustále prijímajú programátorov pre vývoj počítačov, webov a mobilných aplikácií. Rastie dopyt po projektových manažéroch, od ktorých sa vyžaduje nielen technická zručnosť, ale aj orientácia v oblasti predaja. Pretrváva aj stabilný dopyt po odborníkoch z oblasti biznis inteligencie, analýzy dát a cloudu.

Segment IT a telekomunikácií ponúka tiež veľa príležitostí pre absolventov v podobe juniorských pozícií. Vyžadovaná je aspoň minimálna prax, potrebné zručnosti a jazykové znalosti.

Prehlad platov IT