‘Ex-fajčiari sú nezastaviteľní’: Do novej aplikácie iCoach sa v mesiaci apríl zaregistrovalo neuveriteľných 8.828 užívateľov!

0
932
  • Svetový deň bez tabaku (World No Tobacco Day), vyhlásený na nedeľu 31. mája spolu s kampaňou ‘Ex-fajčiari sú nezastaviteľní’ povzbudzuje fajčiarov k osobnej výzve a postupnému, udržateľnému kroku k zdravšiemu životnému štýlu bez cigarety.
  • Do novej aplikácie sa v rámci krajín Európskej únie v mesiaci apríl s cieľom bojovať proti fajčeniu zaregistrovalo celkom 8.828 nových úživateľov.
  • Na Slovensku sa do aplikácie prihlásilo neuveriteľných 301 užívateľov.

Kampaň „Ex-fajčiari sú nezastaviteľní“ odštartovala Európskou komisiou s cieľom bojovať proti fajčeniu v roku 2011 a úspešne v celej Európe pokračovala v rokoch 2012 a 2013. Aktuálna kampaň s názvom „Ex-fajčiari sú nezastaviteľní“ je viac ako kedykoľvek predtým zacielená na pomoc mladým ľuďom vo veku od 25 – 34 rokov v boji proti fajčeniu, vyzdvihujúc jedinečné výhody života bez tabaku. Lepšie zdravie, pohoda, disponibilnejší dôchodok a predovšetkým lepšia kvalita života čakajú na tých, ktorí sa rozhodnú prestať fajčiť. Okrem zvyšovania kvality života bývalých fajčiarov odľahčuje odvykanie od fajčenia tiež finančnú záťaž európskych ekonomík a systémov zdravotnej starostlivosti. Na Slovensku na základe posledných prieskumov fajčí približne 21 % dospelej populácie nad 18 rokov. V rámci kampane „Ex-fajčiari sú nezastaviteľní“ sa v priebehu jedného mesiaca do aplikácie zaregistrovalo až 301 nových slovenských užívateľov, ktorí sa rozhodli zahájiť proces skoncovania s fajčením, z celkového počtu 8.828 zaregistrovaných užívateľov v rámci krajín Európskej Únie.

iCoach: digitálny systém plný výziev

Jedinečná aplikácia iCoach 2015 predstavuje ľahko ovládateľnú navigáciu a modernejší vzhľad, rovnako ako ďalšie funkcie plné výziev zamerané na užívateľov. Aplikácia iCoach je dostupná on-line a pre mobilné aplikácie Apple a Android v 23 jazykoch pre 28 krajín Európskej únie. Aplikácia prevádza užívateľa piatimi postupnými fázami procesu ako prestať fajčiť, pričom obsahuje i niekoľko osobných a špecifických výziev vzhľadom na fázu, v ktorej sa užívateľ aplikácie nachádza.

Tieto výzvy umožňujú užívateľom nastaviť si malé a dosiahnuteľné ciele, ktoré sa im už niekedy podarilo splniť, s cieľom povzbudiť na ďalšie výzvy a postupné získanie kontroly nad svojimi zvykmi. Užívatelia iCoach sú zároveň vyzvaní na zdieľanie výzvy a osobných úspechov na sociálnych médiách so zámerom upevnenia emotívneho rozmeru kampane, ktorá preukázateľne zvyšuje vplyv anti-tabakových kampaní naprieč všetkými sociálno-ekonomickými skupinami[1].

Aplikácia iCoach je zadarmo a ľahko prístupná všetkým, ktorí ju chcú používať.

Svetový deň bez tabaku

Každý rok 31. mája Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organisation) a jej partneri organizujú Svetový deň bez tabaku s cieľom zvýšiť povedomie o škodlivých účinkoch tabaku na zdravie a zníženie spotreby tabaku po celom svete. Svetový deň bez tabaku je preto ideálnym dňom pre odštartovanie svojej výzvy pre skoncovanie s fajčením a nastavením si svojich osobných výziev. Ako na to? Stiahnite si aplikáciu iCoach a nastavte si svoju prvú výzvu práve na Svetový deň bez tabaku!

[1]Tabak a nerovnosť. Svetová Zdravotnícka Organizácia, 2014