Aquatherm Nitra: Vaillant získal zlatú medailu za najlepší exponát

0
1070
Vaillant Group Slovakia na 18. medzinárodnom odbornom veľtrhu Aquatherm Nitra 2016 | 9.2.2016 | Výstavisko Agrokomplex, Nitra, Slovakia

Zlatú medailu za najlepší exponát medzinárodného veľtrhu Aquatherm Nitra 2016 získal kotol ecoTEC exclusive. Značka Vaillant ho predstavila na výstave v dňoch 9.-12. februára v rámci portfólia exkluzívnych produktov s označením Green iQ. Patrí medzi vykurovacie technológie s najvyššou energetickou účinnosťou, ktoré sú výnimočne šetrné k životnému prostrediu.

            „Závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive nastavuje najvyššiu latku pre trvalo udržateľné vykurovacie technológie v Európe. Možno ho ovládať cez smartfón a ľahko kombinovať so solárnymi systémami aj tepelnými čerpadlami. Teraz, alebo aj neskôr, keď budú mať užívatelia viac finančných prostriedkov,“ povedal Ing. Juraj Malík, produktový manažér značky Vaillant.

Vykurovacie zariadenia Green iQ

Kotol, ktorý získal Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2016, môže znížiť ročnú spotrebu energií na vykurovanie domácnosti až o 10 %. A to vďaka najnovšej kondenzačnej technológii s nepretržitou optimalizáciou prevádzky. „Osloví najmä najnáročnejších. Má energetický štítok triedy A a spĺňa najvyššie európske smernice o energetickej účinnosti,“ upresnil J. Malík. Najvyšší stupeň účinnosti kotla je možný vďaka novému inteligentnému prevádzkovému režimu Green iQ a kombinácii inteligentných snímačov na ovládanie vysokoúčinného čerpadla a hydrauliky. Kotol ecoTEC exclusive vyniká vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Je vhodný do bytov, domov aj väčších budov. K dispozícii je vo výkonových radoch 21 a 27 kW, pričom umožňuje aj vykurovanie 100 % bioplynom. K zníženiu spotreby plynu a elektriny dochádza aj vďaka jeho novo-vyvinutému automatickému spaľovaciemu systému. Táto novinka má pritom na konte aj ďalšie ocenenie. Za mimoriadnu úroveň inovácie, udržateľnosti a výnimočný dizajn dostal kotol prestížnu cenu Red Dot Design Award 2015.

Využitie alternatívnych zdrojov tepla

Vaillant na Aquatherme uviedol aj novú generáciu tepelných čerpadiel s označením Green iQ, na vykurovanie a prípravu teplej vody. „Inovatívne a univerzálne tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive využívajú flexibilne každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu a vzduch. Životné prostredie totiž môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo,“ odporúča J. Malík. Tepelné čerpadlá Green iQ sú ešte účinnejšie a majú veľmi tichú prevádzku vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii. Vhodné sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj bytové domy. Silným argumentom je ich vysoká energetická efektívnosť, zaraďujú sa totiž do triedy „A++“. Prinášajú pohodlné diaľkové riadenie a diagnostiku celého vykurovacieho systému vďaka inteligentnému internetovému pripojeniu a aplikácii v smartfóne.