Čo všetko sa môžu deti naučiť s Legom

0
1577

Pamätáte si ako ste v mladosti zbožňovali Lego? Bolo to hlavne kvôli tomu, že ste si síce kúpili skladačku vesmírnej lode, ale za pomoci pár ďalších kociek z iného Lega ste z vesmírnej lode mohli postaviť aj traktor. Ale dnes? Ak si dnes kúpite Lego, len veľmi ťažko z neho poskladáte niečo iné ako to, čo vidíte na jeho obale. Ak chcete, aby aj vaše deti pocítili, aké je to zahrať sa na budovateľa, architekta či vynálezcu vďaka Legu, je tu skvelá možnosť.

Detské centrum Brick by Brick

V detskom centre Brick by Brick majú deti skvelú možnosť ochutnať, aké to bolo tvoriť veľké veci z Lega. Deti od 2 do 14 rokov tu majú svoje vlastné programy, do ktorých sú priradené podľa veku a náročnosti. Brick by Brick, čo v preklade znamená „kocka za kockou“, kladie veľký dôraz na to, aby sa deti zabávali a zároveň sa aj niečo naučili, ide o tzv. edutainment. Samozrejme, že menšie deti stavajú z Duplo kociek a tie staršie z Lega.

Ako vyzerá program pre deti 

Na začiatku hodiny lektor predstaví deťom tému, ktorej sa budú venovať – vesmír, technika, zvieratká, vynálezy či architektúra. Deti sa s lektorom o tejto tém rozprávajú a potom im predstaví model toho, čo  budú dnes stavať – napríklad vrtuľník. Deti majú pred sebou Lego a podrobný návod, podľa ktorého sa zmenia na konštruktérov a vo dvojiciach stavajú vrtuľník. Na konci programu si ho vyskúšajú, zahrajú sa s ním a potom ho rozoberú. Okrem denných programov môžete v Brick by Brick pripraviť narodeninové oslavy pre deti, ale aj prihlásiť ich do letných táborov.

Blížia sa prázdniny

Pomaly sa končí školský rok a ak ste rodič, určite hľadáte zaujímavý program pre vaše ratolesti. Ak im chcete dopriať skvelú zábavu, navštívte stránku Brickbybrick.sk a vyberte ten správny program. Zatiaľčo sa deti budú zabávať a hrať na vynálezcov, vy si môžete užiť wellness v hoteli alebo dokončiť svoju prácu.