15 000 Eur za let s najluxusnejšou leteckou spoločnosťou

0
2085

Kým nízko nákladový dopravcovia sa snažia vtlačiť nové sedadla aj do posledných voľných centimetrov v lietadle, luxusné letecké spoločnosti posúvajú prvú triedu do vyššieho levelu.

Etihad Airways je prvou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka multi-izbový apartmán pre svojich privilegovaných klientov.

Obchodný riaditeľ Editah, Peter Baumgartner povedal, že apartmán bude pravdepodobne stáť asi tri alebo štyrikrát toľko ako sedadlá prvej triedy. To by bolo asi 15 000 Eur za jednosmernú letenku z Abú Dabí do Londýna.

Súkromný apartmán pozostáva z 12 m², ktorého súčasťou je obývacia izba s koženými sedadlami, minibar a 32 palcové TV obrazovky.

Spoločnosť Etihad Airways bola založená v roku 2003 a je vlajkovou loďou dopravcu zo Spojených arabských emirátov. Táto ultra – luxusná ponuka má dva ciele, a to vyvolať rozruch a pritiahnuť nových zaujímavých klientov. Ostatné letecké spoločnosti najmä Emirates už v súčasnosti ponúkajú na svojich palubách sprchu, ale ponuka spoločnosti Etihad povyšuje luxus na oblohe na vyššiu úroveň.

emirates2

Lokaji sa na palube starajú o hosti, ale taktiež vedia zabezpečiť dopravu z letiska do hotela.

emirates3

Obývacie izby v apartmáne Etihad Airbus A380 obsahujú 32-palcové ploché televízne obrazovky. Izba je kompletne uzavretá.

emirates4

Toto je posteľ vnútri Etihad Airways v prvotriednom apartmáne.

emirates5

Verzia manželskej postele obsahuje 27-palcové televízory s plochou obrazovkou v strede.

Foto: Kamran Jebreili/Associated Press