Zdravé tipy na veľkonočné výslužky

0
2925

Viacerí z váš už vyrabovali oddelenie so sladkosťami, niektorých z Vás to ešte len čaká. Čo keby ste túto Veľkú noc dávali svojim polievačom zdravé výslužky? Tu je pár nápadov.

#zdravé snacky

Dnes sú už k dispozícii najrôznejšie zdravé a dokonca chutné zdravé sladkosti. Prípadne napečte veľkonočné maffiny z celozrnnej múky a biely cukro nahraďte hnedým prípadne umelým.

Golden chocolate chip muffins baked in the kitchen

#samolepky

Samolepky sú večným hitom. Prekvapia dvakrát – keď ich dieťa dostane a keď s nimi vytvorí vlastné dielo. A mamička je prekvapená aj do tretice, keď ich musí zoškrabávať z nabýtku 🙂 Výhodou je, že je vaše dieťa aspoň na pár minút zamestnané.

music-in-action-1439018-m

#potreby pre maliarov

Môže to byť čokoľvek, od pasteliek na omaľovanie a ak ste statočný a odvážny, tak aj fúkacie fixky či vodové farby. Udržia deti zaujatešie oveľa dlhšie ako želé.

933342_72332835

#plastelína alebo linecké cesto

Či už sa posnažíte pri tejto zábave o vlastné cesto, alebo si ho kúpite, vaše deti budú tento darček milovať. Vytvorte spolu veľkonočné koláčiky, zajačiky, kvietky či motýle. Nezabudnite na vykrajovače a valčeky, ktoré budú potrebovať pre svoje umelecké výtvory. Zachráni vás aj stará známa plastelína – aj z nej sa dajú modelovať kolačiky 🙂

1321748_24185957

#vonkajšie hračky

Malé a lacné hračky, bublifuky, skákacie lopty , krieda alebo vodné hračky ľahko nájdete v každom hračkárstve. doslova za euro prinesú vašim deťom veľa zábavy. Viac ako čokoláda.

1431033_50957420

#minihračky

Drobné hračky , ktoré sa dokonca zmestia i do veľkonočných vajíčok, rovnako ako autá Matchbox, Lego, korálky alebo guľôčky. Akj to je zdravá alternatíva za krasické čokoládové vajíčka a čokoládky.

815372_24774303

#kreatívne kupóny

Vytvorte si vlastné kupóny s veľkonočnou tématikou –  dobrou voľbou sú vstupenky kdekoľvek, alebo aj také zaujímavejšie:  večera s mamou , pozeranie telky dlho do noci, výlet do kina, kartu, … možnosti sú nekonečné.

260035_1616

 

Iné super jednoduché nápady

  • kniha
  • malé doplnky ku kostýmom (králičie uši , kúzelná palička, páska pre piráta)
  • ovocné sladkosti
  • plyšák
  • bláznivé ponožky

zdroj foto: sxc.hu