Viete čo je to food porn?

0
2859

VAROVANIE: článok má sexuálny podtón 🙂

Nie, nie je to nahá blondína s veľkým poprsím zamazaná od čokolády, ktorá dráždivo je banán! Je to typ vizuálnej prezentácie varenia či jedenia alebo je to fotografia príťažlivo naaranžovaného jedla, ktorá vo vás má za cieľ vyvolať chúťky na prezentované jedlo.

Možno to znie smiešne, ale takéto fotky či videá skutočne majú takú moc! Ak sledujete video, v ktorom vám ukazujú detailné zábery prípravy čokoládového soufflé, skutočne dostanete chuť urobiť si to (teda to soufflé :D). Pýtate sa, kto sa na niečo takéto pozerá? Asi iba tí najväčší milovníci jedla a tí, ktorí majú sebadeštrukčné sklony, pretože sledovať niektoré videá je už vysoký stupeň mučenia.

Ten, kto pozná kuchárske show Nigelly Lawson, určite si všimol jej štýl prezentácie – detailné zábery nalievania olivového oleja na panvicu, krájania čili papričky, miešania rizota či zábery ako sa Nigella tým všetkým napcháva. Tieto dráždivé zábery vo vás cielene vyvolávajú pocit, že si to máte ísť hneď uvariť. Nie nadarmo je Nigella označovaná ako kráľovná food porna.

Ak máte odvahu a plné bruchá pozrite si nasledujúce videá a uvidíte či vás to nechá chladným alebo vám rozihrá všetky nervové zakončenia.