Spoznajte najnovšie trendy v kúpeľni

0
2957

Nejde o trendy, ktoré vám budú hovoriť, ako sa správne sprchovať, najlepšie napustiť vaňu, vyfénovať si vlasy a ani o odhlučnenie priestoru, aby ste si mohli spievať. Sú to moderné trendy, ktoré určujú štýl kúpeľňového dizajnu. Veľa ľudí si ešte doteraz myslí, že kúpeľňa je čisto funkčná miestnosť a na jej vzhľade nezáleží. Samozrejme, že záleží. Trávite tu dosť času na to, aby ste sa tu cítili príjemne. A práve najnovšie trendy sa o to postarajú. Čo by ste o nich mali vedieť?

Obklady a dlažba

Upozornenie na úvod – neľakajte sa, nebude to vyzerať neosobne. Dnes sú najviac trendy neutrálne farby – sivá a biela, šedá a biela či čierna a biela. Na prvý pohľad neosobné farby, až do chvíle, kým ich nerozžiarite a nedodáte útulnosť prírodnými drevenými obkladmi. Práve kombinácia týchto neutrálnych farieb a dreva sa skvele dopĺňa. Trendy sú hlavne veľkoformátové dlaždice. Ak sa vám to zdá nudné, potešia vás menšie dlaždice s rôznymi vzormi inšpirované talianskym vidiekom. Čo sa týka podlahy, aj tam je super kombinácia dreva, ku ktorému môžete doplniť pohľadový betón či prírodný kameň.

Mix dreva, kameňa a kovu

Drevo je neoddeliteľná súčasť modernej kúpeľne. Ako obklad steny môžete použiť perodrážku, nemal by chýbať drevený kúpeľňový nábytok, ale aj podlaha v sprchovom kúte z dreva je to, čo kúpeľni dodá charizmu. Nezabúdajte ani na kovové doplnky – pohárik na kefky, úchytky na nábytok, vodovodné batérie – to všetko môže byť kovové. Dnes sú veľmi moderné teplé odtiene – mosadz, bronz či zlato. Ak toto všetko vhodne doplníte prírodným kameňom, vyhrali ste.

Pridajte rastliny

Na rastliny by ste nemali zabudnúť. Tie budú tou povestnou čerešňou na torte. Ak máte v kúpeľni okno resp. dostatok svetla, pokojne môžete vyberať väčšie palmy, ktoré zbožňujú vlhkosť a zároveň dosť svetla. Ak ste na tom so svetlom horšie, skúste to s papradím, orchideou alebo kaktusmi. V tomto prípade však kvety nemusíte až tak často zalievať, takže vám rastlinky vydržia aj vtedy, ak patríte k chronickým zabúdačom polievania izboviek.

ilustračný obrázok: pixabay.com