Interiérové trendy 2014 – HRA S FARBAMI (no.1/3)

0
3291

Ak sledujete čo je in, určite ste potrehli, že každý rok sa nesie v nejakom unikátnom trende. Avšak jeden smer neexistuje. Každý sme iný a každý ma iný vkus. Avšak inšpirovať sa je ako dýchať. Preto vám predstavujeme trendy v bývaní pre tento rok, ktoré by vás mali nakopnúť. Nájdite si vlastnú jedinečnú cestu. Skúste to s farbami a pohrajte sa s nimi…

# Mydiáda modrej

Modrá je bezpochyby trendom tohto roka. Uvidíte ju všade – vo všetkých vychytených magazínoch o bývaní. Všetko je o modrej. Nemusíte sa báť a použite aj jej odtiene a nechoďte len v jednej vybranej farbe. Jej rôzne odtiene a odlesky v rámci jednej miestnosti vôbec nevadia, je to zmyselné. Azure, jaspis, kobalt, zafír, blankytne modrá – vyskladajte ich tak ako to robí samotný oceán. Na rozdiel od tyrkysovej, ktorej sa budeme venovať samostatne (nižšie), ťah na bránu má teraz námornícka modrá, ktorá je príjemná na oko a priznajte si, že vám táto farba nevadí, práve naopak. Navy je móda 2014. Môžete ju využiť v rámci príslušenstva, doplnkov, bytového textilu, nábytku, prípadne si zaobstarajte modrú skriňu. Alebo ju dajte všade! Modrá fabra je pre rok 2014 top.

trendy 12

# Tyrkys

A sme opať pri modrej – ale teraz pri jej špecifickom odtieni. Tyrkysová doslova križí životom a má osobnosť, čo nemožeme povedať o každej farbe. Ak sa vám páči, dávajte ju všade kde sa dá. V kombinácii s námornickou modrou je dokonca živšia a menej chladná – znie to neuveriteľne, ale je to tak. Je to síce zložitejšie a treba byť opatrný – ako so všetkým. Rada: zapnite svoj duševný radar a vyvarujete sa katastrofe. Trendové obdobie už tyrkysová síce mala, ale dobrá správa pre jej milovníkov je, že je trendom aj pre rok 2014.

trendy 16

# Béžový/á/é

Béžová je obľúbenou farbou už niekoľko rokov. Je nadčasová, nič ňou nepokažíte, a práveže naopak – je dobre kombinovateľná pri odvážnejších farebných akcentoch. Je to experimentálna farba. Aj napriek tomu jej popularita slabne. Nechajme sa však prekvapiť a nezatracujme ju. Možno príde dizajnér, ktorý odkyje, prečo by mala béžová ostaať s nami ešte aj v tomto roku.

trendy 3

# Kompatibilné farby & akcenty

Rok 2014 posúva dizajn od všestrannosti. Namiesto toho, aby všetko pôsobilo ako v jednom štýle, táto cesta prináša do monotónneho zažratého sveta živosť a hravosť. Je to živý a svieži trend, ktorý posilňuje zmysly a ducha.

trendy 10

# Parížska hra na Black & White

Biela a čierna sú bežne využívané v interiéroch, ale teraz môžete rozpoznať posun k mäkkším tónom. Je to krajšie na oko, jednoduchšie, pohodlnejšie a dokonca až relaxačné. Tento trend sa vyvíja už niekoľko rokov a silnie. Rok 2014 bude určite prelomový. Tento štýl je nadčasový a vyzerá dobre veľmi dlhú dobu.

trendy 13

# Pikantný ananás

Na záver jedna z predpovedí, čo by mohlo byť v roku 2014 trendové… Ananás, nehovoríme však o ovocí, ktoré by sa dalo zjesť. Hovoríme o doplnkoch – všimnite si ananásy v tvare svietnikov na kuchynskej linke 🙂

trendy 14

 V druhom diely tohto seriálu o interiérových trendoch 2014 vám predstavíme štýly roku 2014