Priestorovo úsporné spálne

0
3948

Nedostatok priestoru je problémom v mnohých domácnostiach. Existuje veľa možností ako získať nový priestor jednoduchou prestavbou, a to buď tradičným alebo moderným spôsobom. Nižšie nájdete výber tých najlepších nápadov pre úsporu miesta, pokiaľ ide o spálne. Ak máte schodisko, ktoré vedie do inej miestnosti potom je ideálne vyplniť tento často nevyužitý priestor posteľou. Priestory pod schodiskom sú ideálne na relaxáciu a oddych!

Understair-bed-1

Ak máte schodisko v strede miestnosti môžete si vybrať nejaký druh nábytku, ktorý vám umožní ušetriť ďalšie miesto, napríklad poschodové postele. Poschodová posteľ dokáže priestor rozdeliť, čo umožňuje, že istú časť môžete využívať na spanie a ďalšiu na každodenné činnosti.

Bunk-beds-200x200bunk-beds-1-200x200cabin-bed-200x200Ceiling-suspended-bed-200x200Mezzanine-bed-design-200x200Mezzanine-level-bed-200x200

Umiestnenie postele v horných priestoroch môže byť veľmi praktické, pretože môžete využiť priestor pod posteľou na ukladanie ďalších vecí. Môžete tiež nainštalovať poličky pod posteľ a uložiť do nich knihy a iné dekorácie. Veľmi moderný a sofistikovaný nápad je zavesiť posteľ pod strop. Týmto spôsobom si vaši hostia ani nevšimnú kde tu posteľ máte a v ušetrenom priestore môžte vytvoriť jedálenský kút.

Elevated-bed

Ako môžete vidieť existuje mnoho dômyselných nápadov pokiaľ ide o úsporu miesta, stačí sa len inšpirovať.

loft-bedRaised-bedUnderfloor-bedSofa-bunk-beds