Plánované národné športové centrum v Singapure bude úžasné

0
2141

V Singapure sa pokúsia vytvoriť centrum pre rôzne športy, zábavu a zdravý životný štýl. Centrum sa bude nachádzať na nábreží s rozlohou 35 ha a je umiestnené tak, aby spájalo všetky komunity z okolia. Stavba je kľúčovým projektom v rámci stratégie vlády, podporovať udržateľnejšiu, zdravšiu a aktívnu spoločnosť. Tým, že štadión je multifunkčný, podporuje každodenné aktívne zapájanie občanov.

V nadväznosti na túto víziu sa stane centrum novým orientačným bodom v krajine. Súčasťou centra je aj napojenie centra na mieste chodníky, cyklistické siete a systém parkov. Tranzit do centra bude zabezpečovať rýchla hromadná doprava, a to hlavne v čase konania sa veľkých akcií či podujatí.

Štadión má kapacitu 55 000 sedadiel, nad plochou sa nachádza pohyblivá strecha a celý areál bude chladený vzduchom. Sedadlá je možné posúvať čo umožňuje, že na tom istom štadióne si môžte pozrieť futbal, rugby či kriket. Štadión potrebuje na modifikáciu iba 48 hodín.

V blízkosti štadióna sa budú nachádzať dva ďalšie športové zariadenia a to vodné centrum a aréna. Boli vytvorené tak, aby mohli hostiť podujatia na svetovej úrovni, ale aj tak, aby slúžili ľuďom pre každodenné športovanie. Súčasťou veľkolepého areálu je aj 310 metrová pasáž s obchodmi a nákupnými centrami a kopou zelene.