Top 5 interiérových štýlov pre rok 2016 kde vládne ratan

0
2570

Byť trendy vôbec nie je náročné. Ak patríte k tým, ktorí idú s dobou a radi sa nechajú ovplyvniť dizajnérskymi štýlmi, určite neprehliadnete aké ikony by nemali chýbať vo vašej domácnosti v roku 2016. Zaručene vám ulahodí ich praktickosť, pohodlnosť a príjemný dizajn, ktorí v sebe prináša ratanový nábytok.

Exteriér teleportovaný do interiéru

Leto sa skončilo a svoje obľúbené sedenie ste prikryli igelitom a s nádejou dúfate, že zima nebude dlhá a zas si vyložíte nohy, zoberiete svoju čítačku kníh a budete relaxovať. Tieto pocity nie sú zjavne cudzie ani svetovému interiérovému dizajnérovi Davidovi Bromstadovi, ktorý prezentuje štýl, v ktorom nábytok kúpený pre potreby exteriéru umiestňuje do interiéru. Prečo nie 🙂 Ak vám tento bláznivý nápad prišiel na um a mali ste chuť doniesť si svoj ratanový nábytok do obývačky, neboli ste prví, ani poslední.

Urbanistický spirit plný protikladov


Po práci sa potrebujete niekde vyvaliť a nabrať silu. Inak to nejde. Zo všetkých strán sa na nás valia problémy a preto si prirodzene volíme prvky, ktoré nám tento stereotyp spríjemnia a neraz nás dokážu na okamih odniesť do bohom zabudnutých miest. Do raja, kde problémy a ruch neexistujú. Čím väčšia pohovka z umelého ratanu, tým lepšie. Tento štýl budete mať radi. Dopĺňa svet gadgetov a nejeden geek v ňom stratí pojem o čase pri surfovaní po internete.

Najženskejší je bezpochyby vintage

Najženskejší štýl zo všetkých odráža v sebe túžbu po idylickom spôsobe života. Nábytok a doplnky sú odrazom vybraného vkusu majiteľky, kde každý solitér má svoj príbeh a svoje miesto. A je to na pohľad aj vidieť. Tento štýl spája eleganciu s trochou nostalgie. Priestor v ňom si nájde aj vaše obľúbené ratanové kreslo či od starej mamy zdedené vankúše a šperkovnica. Pri správnom zladení prvkov pôsobí tento interiér elegantne, útulne a môžete ho s úsmevom na perách i v očiach nazvať domov.

Classic je evergreen a nikto to nezmení

Ak spojíme simple krásu, ktorá je podriadená praktickosti a funkčnosti môžeme vytvoriť veľmi príjemný priestor, ktorý dáva dôraz najmä na praktické využitie celého interiéru a exteriéru, ale zároveň nerezignuje na osobitý vkus každého majiteľa a majiteľky. Klasický štýl kombinuje jednoduché materiály, tvary a línie a namiesto expresívnych prvkov a dizajnových riešení viac zohľadňuje potrebu každodenného a praktického bývania. Variabilitou prvkov, zastúpením prírodných materiálov napríklad v podobe ratanu, či imitácii prírodných materiálov, kombináciou lakovaných prvkov s lesklou a matnou povrchovou úpravou vytvoríme interiér, ktorý odráža líniu bývania aj pre rok 2016.

Orientálny svet

Pre vykreslenie tohto štýlu ani nepotrebujete bohatú predstavivosť. Prípadne zájdite vo svojej pamäti do seriálu Sultán. Orient je plný farieb a vzorov. Na rozdiel od klasického štýlu je arabský dizajn spätý s náboženstvom a historickými prvkami, čo sa odráža na využívaných opakujúcich sa motívoch, ktoré sú najčastejšie zladené do nových a tradičných materiálov.

Ratanový nábytok môžete nájsť napríklad v ponuke jedného z najväčších e-shopov s nábytkom na Slovensku – v mt-nabytok.sk.

Už viete, ktorý štýl bude v tom vašom kráľovstve vládnuť v roku 2016?

foto:bigstockphoto.com, mt-nabytok.sk