Blogeri

Venuju sa témam, v ktorých sú doma.

foodblogerka Bianka

bianka150x150 Prostredníctvom svojich receptov chce ukázať, že sa dá navariť rýchlo a zároveň aj chutne. Súčasťou jej foodblogov nie sú len recepty, ale aj rady, ktorými chcem vaše varenie a pečenie uľahčiť a priniesť Vám tipy, aby to bolo jednoduchšie a efektívnejšie. Viac receptov a tipov na www.foodblogerka.sk

„Neodsudzujem mäsíčko ani sladké. Podľa mňa máme jesť všetko, ale s mierou. Aj keď niekedy to jednoducho nejde…“ B.

Marcel Mikulec

interiérový a nabytkový dizajnér, architekt

DeskWalls-82Vzdelanie ukončil v odbore architektúra na FA ČVUT v Prahe. Počas štúdia získal skúsenosti v domácich i zahraničných ateliéroch. Ako organizátor študentských akcií spájal kultúru s architektúrou a umením. Po štúdiu pracoval u známeho českého výrobcu nábytku SYKORA_kuchyně nejvyšší kvality. Okrem dizajnu showroomov úspešne navrhol novinky kuchýň pre rok 2014. Venuje sa architektúre, interiérovému a nábytkovému dizajnu. Pri navrhovaní rád využíva kontrast a prírodné materiály. Do projektov vkladá výnimočnosť a dokonalosť.

„Architektúra je o vášni, nikdy nekončiacom hľadaní a poznávaní.“ M. M.

Michal Paulišin

architekt, projektant nízkoenergetických domov, dizajnér

Michal Paulisin ProfilovkaVyštudoval fakultu architektúry na STU v Bratislave v odbore architektúra so zameraním na konštrukcie v architektúre. Počas štúdia získal dva krát Cenu prof. Chrobáka za najlepšie konštrukčné riešenie objektu a Cenu dekana FA STU. Popri štúdiu sa venoval aj architektonickej praxi v ateliéroch, kde zbieral skúsenosti pod vedením rôznych autorizovaných architektoch. Po štúdiu prešiel plynule do praxe kde sa venuje návrhom a dizajnu interiérov obytných a komerčných priestorov, dizajnu nábytku na mieru  ako aj návrhom objektov rodinných domov. Zameriava sa na tvorbu nízkoenergetických objektov a ku každému návrhu pristupuje individuálne podľa predstáv klienta.

„Architekt pridaním umeleckého, funkčného, sociálneho a psychologického aspektu zhmotňuje predstavy klienta.“ M.P.

Petra Kamzíková

realitná maklérka

Petra Kamzikova foto CBVyštudovala Fakultu masmediálnej komunikácie v Trnave a niekoľko rokov pracovala v rozhlase. V realitnom biznise sa pohybuje od roku 2013, kedy začala spolupracovať s realitnou sieťou Directreal. Venuje sa predaju a prenájmu nehnuteľností a komplexnému servisu, ktorý s tým súvisí. Keďže v tomto odvetví ide predovšetkým o prácu s ľuďmi a neustálu komunikáciu s viacerými stranami naraz, môže naplno využívať svoje skúsenosti zo školy aj praxe v médiách.

„Predaj či kúpa nehnuteľnosti je dôležitým medzníkom v živote človeka. Snažím sa o to, aby to bol proces príjemný a rýchly.“ P.K.

Alenka Jacková

trénerka a poradkyňa pre zdravé stravovanie

Profilovka A. Jacková 2Svoju trénerskú prax začala už popri štúdiu na vysokej škole, kedy absolvovala kurzy a školenia zamerané na fitness a zdravý životný štýl. Získala certifikát, ako fitness inštruktor BPA. Jej trénerská minulosť sa vyvíjala od redukčných kurzov, zdravotných cvičení, Vibro Gym tréningov a Outdoor workouts, až po súčasné zameranie, a tým sú osobné fitness tréningy a Online trénerstvo. Recepty a stravovacie typy, ktoré uvádza na svojich blogoch, boli zaradené medzi Top kulinárske blogy. Spolupráca s ňou je aj o sviežich názoroch, kreativite a inovatívnych prístupoch.

„Ak získate harmóniu medzi cvičením a stravovaním, príde harmónia aj do vášho života.“ BMSD (Body Mind Soul Diet)

Nikola Jacunská

foodbloggerka

Nika Jacunska stvorecMomentálne študuje na Univerzite Komenského v Bratislave odbor čínsky jazyk a medzikultúrna komunikácia. Hoci jej štúdium nie je zamerané na stravovanie, všetok svoj voľný čas venuje jedlu. Je zakladateľkou foodblogu Špinavá kuchyňa je šťastná kuchyňa, na ktorý pravidelne prispieva zdravými a chutnými receptami. Verí, že jedlo je naším liekom i jedom, a preto pri výbere surovín vždy hľadí na ich pôvod a zloženie.

„Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie.“  La Rochefoucauld