Domov Komerčné články Chirurgická klinika trnavskej nemocnice má nové nadštandardné izby a špeciálnu detskú izbu

Chirurgická klinika trnavskej nemocnice má nové nadštandardné izby a špeciálnu detskú izbu

Dnes boli oficiálne odovzdané do užívania dve nové nadštandardné izby a jedna špeciálna detská izba na Chirurgickej klinike Fakultnej nemocnice Trnava. Tieto nové priestory majú za úlohu opäť zlepšiť komfort pacientov a podmienky hospitalizácie.

„Vždy sme radi, keď majú darcovia záujem o posúvanie vecí dopredu a zlepšovanie zdravotnej starostlivosti a komfortu pacientov. Pre nás je dôležité, aby sa pacienti čo najviac cítili ako v domácom prostredí,“ povedala Ivica Bilčíková, vedúca sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava. „Prípravy trvali dva týždne, nakoľko sme nábytok nechali vyrobiť na mieru,“ spresnila vedúca sestra Bilčíková.

Nové nadštandardné izby a detská izba boli vybudované vďaka podpore spoločnosti Coloplast, ktorá dlhodobo s Fakultnou nemocnicou Trnava na podobných prospešných projektoch spolupracuje.

„V tomto prípade išla iniciatíva zo strany vedúcej sestry kliniky. Za zápal a schopnosť takéto kroky realizovať patrí vďaka všetkým proaktívnym zamestnancom. Na strane kliniky, ako aj na strane darcu, sa stretli veľmi správni ľudia,“ zdôraznil riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Neštický.

SÚVISIACE ČLÁNKY